Pasaulyje

2017.07.19 08:04

Tarp D. Trumpo ir V. Putino Hamburge vyko ir antras pokalbis, apie kurį neskelbta

ELTA, LRT TV naujienų tarnyba2017.07.19 08:04

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir Rusijos vadovas Vladimiras Putinas G-20 viršūnių susitikime Hamburge po daugiau kaip dvi valandas trukusio savo oficialaus susitikimo kalbėjosi ir antrą kartą. Baltieji rūmai pranešė, kad jie kalbėjosi ir per vėliau vykusią vakarienę. Šis pranešimas Vašingtone sukėlė spėliones, apie ką buvo kalbama, kas dalyvavo pokalbyje be prezidentų ir kodėl iki šiol apie tai nebuvo paskelbta, informuoja agentūra AFP.

D. Trumpas esą per šalių lyderių vakarienę Hamburgo filharmonijoje pasišalino iš savo vietos šalia Japonijos ministro pirmininko Shinzo Abe ir vienas atsisėdo šalia V. Putino. Pokalbis, kuriame dalyvavo tik rusas vertėjas, truko apie valandą, teigiama pranešimuose. Apie jo turinį nieko nežinoma. Tai, kad pokalbyje nedalyvavo amerikietis vertėjas, gali reikšti saugumo protokolo sulaužymą. 

Pokalbis buvo konfidencialus, laikraščiui „New York Times“ sakė vienas Baltųjų rūmų darbuotojas. 

Kitas Baltųjų rūmų atstovas tuo tarpu tikino, kad Hamburge nebuvo „antro susitikimo“ tarp D. Trumpo ir V. Putino. Tai esą buvęs ik „trumpas pokalbis vakarienės pabaigoje“. „Užuomina, kad Baltieji rūmai mėgino nuslėpti antrąjį susitikimą, yra neteisinga, piktavališka ir absurdiška“, – pabrėžė jis.

D. Trumpas yra kritikuojamas dėl savo rinkimų štabo kontaktų su Rusija per prezidento rinkimų kampaniją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.