Naujienų srautas

Pasaulyje2017.07.18 22:23

Olandų ūkininkai: produkto kokybei įtakos turi ir požiūris į gyvūną

Olandų ūkininkavimo tradicijos skaičiuojamos šimtmečiais, o jų pasiekimais domisi daugelio pasaulio šalių ūkininkai. Lietuviai olandų ūkiuose domėjosi, kaip gerinamos karvių bandos.

Gerų rezultatų olandų ūkininkai pasiekia rinkdamiesi tuos veislinius bulius, kurie didina pieningumą, bet neblogina pieno sudėties.

Pieno baltymingumas Nyderlanduose labai vertinamas. Baltymai du kartus brangesni už riebalus. Kuo daugiau piene baltymų, tuo daugiau pagaminama sūrių. Vidutiniškai iš karvės per metus olandai primelžia apie 9 tūkst. kilogramų pieno, Lietuvoje – 7,5 tūkst. Nors ir mūsų šalyje yra ūkių, kuriuose karvių produktyvumas toks kaip ir Nyderlanduose, tačiau jų – vienetai. 

„Nedaug tokių ūkininkų turime, kurie skirtų didelį dėmesį veislinės medžiagos kokybei, o juk būtent tai yra vienas iš pigiausių ir pažangiausių būdų didinti karvių bandos produktyvumą, gerinti jų savybes“, – teigė Juozas Darbutas, Lietuvos žalųjų galvijų gerintojų asociacijos selekcinės programos vadovas

Pieno kokybei svarbūs ir pašarai.

„Kuo geresnio pašaro duosite, tuo geresnio mėšlo gausite. Geros kokybės mėšlas grįžta į žemę, nes pilate jį į laukus ir gaunate geros kokybės žolę, kurią ėda galvijai. Tokia rotacija“, – aiškino galvijų šėrimo konsultantas Beneliukso šalims Dickas Wennermarsas.

Specialistas atkreipė dėmesį, kad labai svarbu ir švara. Pradedant pašarais ir baigiant girdymo įranga – viskas turi būti švaru. Kai kuriuos lietuvių ūkininkus nustebino itin švarios olandų karvės, tačiau patiems šeimininkams tai – įprasta. Nuo to taip pat priklauso karvių sveikata.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi