Pasaulyje

2017.07.18 20:34

JAV generolas: Šiaurės Korėjos raketos galėtų pasiekti JAV, tačiau joms trūksta tikslumo

ELTA2017.07.18 20:34

Šiaurės Korėjos tarpžemyninė balistinė raketa „neabejotinai“ galėtų smogti kai kurioms JAV dalims, tačiau tai padarytų ne itin tiksliai, antradienį teigė JAV generolas, kuriuo remiasi naujienų agentūra AFP.

Pchenjanas liepos 4 dieną išbandė savo pirmąją tarpžemyninę balistinę raketą, kuri, pasak ekspertų, galbūt gali pasiekti Aliaską arba Havajus.

Tačiau JAV generalinio štabo vicepirmininkas generolas Paulas Selva tvirtino nesąs tikras, ar Šiaurės Korėjos turimi pajėgumai jai leistų tiksliai smogti Jungtinėms Valstijoms.

„Iš esmės sutinku su vertinimu, kad Šiaurės Korėja sparčiai plėtoja savo tarpžemyninių balistinių raketų pajėgumą“, – JAV Senato ginkluotųjų pajėgų komitete sakė P. Selva.

„Kaip man sakė ekspertai, Šiaurės Korėja dar turės pademonstruoti pajėgumus, kurie leistų pasiekti reikiamą nukreipimą ir valdymą“, – pridūrė jis, kalbėdamas apie Šiaurės Korėjos sugebėjimą nukreipti raketos kovinį užtaisą į konkretų taikinį.

Paklaustas, ar Pchenjano raketos šiuo metu jau yra pakankamai galingos, kad pasiektų Jungtines Valstijas, jis atsakė: „Kalbant apie (raketų) nuotolį, jie neabejotinai turi reikiamus pajėgumus“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.