Pasaulyje

2017.07.18 18:48

JAV paskelbė įvedanti naujas ekonomines sankcijas Iranui

ELTA 2017.07.18 18:48

JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija pranešė įvedanti naujas ekonomines sankcijas Iranui. To ji ėmėsi kaip atsako į šalies balistinių raketų programą ir įtampos regione kurstymą. Apie sankcijų įvedimą pranešta praėjus dienai po to, kai JAV įspėjo Teheraną, kad šis nesilaiko su pasaulio galybėmis sudaryto branduolinio susitarimo dvasios, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

JAV iždo departamento išplatintame pranešime informuojama, kad sankcijos įvedamos 16 organizacijų ir asmenų. Jie kaltinami „neteisėtų Irano subjektų arba tarptautinių kriminalinių veiksmų“ rėmimu.

Anot JAV, dalis subjektų, kuriems pritaikytos sankcijos, rėmė Irano kariuomenę arba Irano islamo revoliucijos sargybinių korpusą (IRGC) kurdami bepilotes skraidykles ir karinę įrangą, gamindami laivus ir juos prižiūrėdami, tiekdami elektroninius komponentus. Likusieji organizavo JAV ir kitų Vakarų šalių programinės įrangos vagystes ir parduodavo ją Irano valdžiai, tvirtino JAV iždo departamentas.

Iždo departamento teigimu, JAV valstybės departamentas sankcijas taip pat nurodė pritaikyti dviem Irano organizacijoms, susijusioms su Irano balistinių raketų programa.