Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.14 17:02

Prancūzijoje įsigaliojo įstatymas dėl tos pačios lyties asmenų santuokų

ELTA 2015.02.14 17:02

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as pasirašė įstatymą dėl tos pačios lyties asmenų santuokų legalizavimo, įstatymas įsigaliojo, informuoja BBC.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as pasirašė įstatymą dėl tos pačios lyties asmenų santuokų legalizavimo, įstatymas įsigaliojo, informuoja BBC.

Penktadienį Prancūzijos Konstitucinė taryba atmetė ieškinį, kurį padavė buvusio šalies prezidento Nicolas Sarcozy partija „Sąjunga už liaudies judėjimą“. Taryba neįžvelgė prieštaravimų konstituciniams principams, pagrindinėms žmogaus teisėms ir laisvėms ir nacionaliniam suverenitetui.

Sužinojęs apie Konstitucinės tarybos sprendimą, Hollande`as pareiškė: „Aš jau nusprendžiau: atėjo metas gerbti šalies įstatymą“.

Juridiniu atžvilgiu ginče padėtas paskutinis taškas, tačiau visuomenės nuomonės tebesiskiria, ypač dėl leidimo homoseksualioms poroms įsivaikinti.

Konstitucinis teismas pabrėžė, kad tokia jų teisė iš esmės pripažįstama, bet negarantuojama. Kiekvienas atvejis turi būti nagrinėjamas individualiai, prioritetą skiriant vaiko interesams.

Tos pačios lyties asmenų santuokų legalizavimas buvo vienas iš F. Hollande`o ir Socialistų partijos rinkiminės kampanijos punktų.

Nacionalinė Asamblėja, o vėliau Prancūzijos Senatas, kuriame dominuoja dabartinio valstybės vadovo šalininkai, pritarė šiam įstatymui balandį.

Demonstracijose, kurias organizavo nepatenkinti tokiu įstatymu konservatoriai ir katalikai, dalyvavo dešimtys tūkstančių prancūzų. Tiesa, penktadienį protestuoti prieš Konstitucinio teismo sprendimą Paryžiuje susirinko tik kelios dešimtys žmonių.

Partijos „Sąjungos už liaudies judėjimą“ pirmininkas Jeanas Francois Cope`as pareiškė apgailestaujantis dėl priimto sprendimo, bet jį gerbs. Kitas partijos atstovas, Herve Maritonas, neatmetė galimybės, kad dešinieji sugrįš prie šio klausimo per 2017 m. rinkimus.

F. Hollande`o reitingas pataruoju metu smarkiai nukrito. Tačiau, analitikų manymu, tam daugiausia įtakos turėjo ne klausimas dėl homoseksualų santuokų, o nevykusios pastangos įveikti recesiją ir sumažinti nedarbą, kuris šiuo metu viršija 10 proc. ekonominiu atžvilgiu aktyvių gyventojų.

Prancūzija tapo aštunta Europos šalimi ir keturiolikta pasaulyje, kur legalizuotos tos pačios lyties asmenų santuokos.                            

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi