Naujienų srautas

Pasaulyje2013.05.18 09:59

Konektikuto drama: iš susidūrusių traukinių gelbėtojai vadavo sužeistuosius

DELFI.lt 2013.05.18 09:59

JAV pietvakarių Konektikute penktadienį per piko valandą susidūrė du keleiviniai metro traukiniai. Per nelaimę sužeista daug žmonių, kai kurių būklė kritinė, praneša CNN.

JAV pietvakarių Konektikute penktadienį per piko valandą susidūrė du keleiviniai metro traukiniai. Per nelaimę sužeista daug žmonių, kai kurių būklė kritinė, praneša CNN.

Traukinys, važiavę iš Niuhaveno į Niujorką, nuvirto nuo bėgių apie 6.10 valandą vietos laiku ir atsitrenkė į kitą traukinį Bridžporte, Konektikute.

Per nelaimę 5 žmonės patyrė kritinius sužalojimus, iš jų vieno asmens būklė labai sunki.

Bridžporto ligoninėje gydomi 26 žmonės, dviejų iš jų būklė irgi yra sunki.

Šv. Vincento medicinos centras Bridžporte gydo 41 pacientą, vienas jų gydomas intensyvios terapijos skyriuje. Pasak ligoninės atstovės spaudai Lucindos Ames, kitų pacientų sužeidimai minimalūs.

Apie 9.45 valandą vietos laiku, 11 žmonių iš 67, besikreipusių į gydymo įstaigas, buvo paleisti gydytis namo.

Traikinyje į Niujorką buvęs Chrisas Martinas pasakojo, kad po smūgio vagone buvo labai tamsu, tuomet kažkas per domofoną pakvietė gydytojus.

Vyras ir kiti žmonės vagone buvo staigiai evakuoti – dauguma žmonių nepatyrė fizinių sužeidimų, nors buvo sukrėsti emociškai. Tačiau sužeistųjų buvo kituose vagonuose – Ch. Martinas sakė matęs aštuonis ar devynis greitosios pagalbos automobilius bei neštuvais gabenamus sužeistus žmones.

Kitas liudininkas Brianas Alvarezas pasakojo matęs, kad vienas vagonas buvo absoliučiai sumaitotas, iš jo gelbėtojai vadavo kruvinus žmones.

Po traukinių susidūrimo buvo sustabdytas eismas traukiniais tarp Niujorko ir Bostono. Dėl tiltų perstatymo šios dvi vėžės buvo vienintelis kelias susisiekimui traukiniais tarp Niujorko ir Konektikuto.

Darbininkai turės ne tik pašalinti susidūrusius traukinių vagonus, bet ir rekonstruoti vėžes.

„Tai svarbus mūsų susisiekimo kelias su Niujorku, tačiau kurį laiką jis bus uždarytas. Šiam regionui tai kainuos didelius pinigus – kalbu ne tik apie rekonstrukcinius darbus, bet ir apie prarastą uždarbį“, – sakė miesto meras.

Nacionalinė transporto saugos taryba ketina pradėti tyrimą dėl nelaimės.

„Mes neturime pagrindo manyti, kad tai buvo kas nors kita nei atsitiktinumas“, – sakė gubernatorius Dannelis Malloy'us.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi