Naujienų srautas

Pasaulyje2017.07.17 15:29

Žiniasklaida: melaginga JAE informacija Kataro vyriausybės interneto svetainėje sukėlė krizę

ELTA 2017.07.17 15:29

Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) gegužę organizavo įsilaužimą į Kataro vyriausybės naujienų svetainę ir joje paskelbė melagingą informaciją, kuri vėliau tapo Persijos įlankos regiono krizės pretekstu, sekmadienį pranešė dienraštis „The Washington Post“ (WP), kuriuo remiasi naujienų agentūros „Reuters“, AP ir „France24“.

Gegužę buvo paskelbta netikra Kataro emyro šeicho Tamimo bin Hamado al-Thani citata, kurioje jis esą gyrė grupuotę „Hamas“ ir teigė, kad Iranas yra „Islamiškojo pasaulio galybė“, pranešė „The Washington Post“. Reaguodami į tai Saudo Arabija, JAE, Egiptas ir Bahreinas birželio 5 dieną apkaltino Katarą remiant terorizmą ir nutraukė su juo diplomatinius bei transporto ryšius. Kataras gegužės pabaigoje mėgino aiškinti, kad melagingus emyro pasisakymus paskelbė programišiai, tačiau kaimyninės šalys šių paaiškinimų neklausė.

„The Washington Post“ rašė, kad JAV žvalgybos praėjusią savaitę gavo naujos informacijos, rodančios, kad aukšto rango JAE pareigūnai gegužės 23 dieną aptarė planuojamus įsilaužimus į Kataro serverius. Šie pokalbiai įvyko likus vos dienai iki pačių įsilaužimų.

Tačiau, pasak pareigūnų, neaišku, ar įsilaužimus į Kataro interneto svetaines vykdė patys JAE, ar kam nors sumokėjo, kad tai padarytų už juos.

JAE ambasadorius Jungtinėse Valstijose Yousefas al-Otaiba šiuos teiginius paneigė išplatintame pranešime, informavo minėtas JAV dienraštis.

„Kas yra tiesa, tai Kataro elgesys. Ekstremistų, pradedant Talibanu, baigiant „Hamas“ ir Muamaru Kadafiu, finansavimas, rėmimas ir įgalinimas. Smurto kurstymas, radikalizavimo skatinimas ir jo kaimynių stabilumo pakirtimas“, – tvirtino Y. al-Otaiba.

Nerimstanti Persijos įlankos regiono krizė, be kita ko, kelia grėsmę JAV vadovaujamos koalicijos kovai su vadinamąja „Islamo valstybe“ (IS), nes visos joje dalyvaujančios šalys yra JAV sąjungininkės ir visateisės šios koalicijos narės. Katare dislokuota daugiau kaip 10 tūkst. JAV karių, ir čia veikia JAV centrinė vadavietė regione. Tuo tarpu Bahreine dislokuota 5-oji JAV karinio jūrų laivyno flotilė. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi