Naujienų srautas

Pasaulyje2017.07.17 12:14

Lenkija laukia princo Williamo ir jo žmonos vizito

Lenkija pirmadienį laukia atvykstant britų princo Williamo ir jo žmonos Kate su abiem vaikais. Karališkoji pora Gdanske pradeda dvi dienas truksiantį vizitą, per kurį taip pat aplankys ir sostinę Varšuvą.

Tai simbolinis akcentas britams derantis su Europos Sąjunga dėl išstojimo sąlygų, sako daugelis apžvalgininkų. Karališkoji pora - Lenkijoje, kurios piliečių Jungtinėje Karalystėje daugiausiai iš Europos Sąjungos valstybių – beveik milijonas. Jų teisės po pasitraukimo irgi tapo derybų objektu. Tačiau karališkoji šeima čia žodžio pagal paprotį neturi. Jos galia tik akylai sekamuose vizituose. Šekspyro teatras Gdanske – viena iš vietų, kurias princas Williamas su žmona Kate aplankys. Prieš trejus metus teatrą lenkai pastatė globojant princui Charlesui. Pagal pavyzdį legendinio Londono „Globe“ teatro, kurio ištakos – Williamo Shakespeare`o kūryba XVII amžiuje.

„Jo tėvas padėjo pradėti projektą ir pastatyti teatrą. Dabar būsimasis Anglijos karalius atkeliauja pasižiūrėti teatro“, – sako Gdansko Šekspyro teatro direktorius Jerzy Limonas.

Gdanskas karališkosios poros nekantriai laukia. Į programą svečiams lenkai įtraukė ekskursiją po nacių koncentracijos stovyklą Štuthofe. Jie apžiūrės ir Gdansko gatvėse parduodamą gintarą. Vienas iš meistrų parodys viduramžių amatininkų techniką.

„Mes jau eksportuojame juvelyrinių dirbinių į Angliją, tačiau viliuosi, kad dėl šio vizito ir jam skirto pristatymo anglai daugiau sužinos apie gintarą. O svarbiausia – sužinos, kad gintaras atkeliauja iš Lenkijos, iš Gdansko. Manau, kad vizitas padės verslui“, – tikisi gintaro papuošalų gamintojas Zbigniewas Strzelczykas.

Karališkoji šeima vizitą Gdanske baigs aplankydami paminklą čia prasidėjusiam Solidarumo judėjimui, susitiks su jo lyderiu buvusiu prezidentu Lechu Walensa.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi