Naujienų srautas

Pasaulyje2017.07.16 16:38

E. Macronas ir B. Netanyahu Prancūzijoje kartu paminėjo holokaustą

ELTA 2017.07.16 16:38

Izraelio vyriausybės vadovas sekmadienį pirmą kartą dalyvavo renginyje Prancūzijoje, skirtame prieš 75 metus vykdytų žydų gaudynių aukoms pagerbti, praneša agentūra AFP.

Izraelio premjeras Benyaminas Netanyahu „labai, labai stipriu gestu“ pavadino Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono kvietimą dalyvauti minėjime Paryžiuje. Bendra aukų atminimo ceremonija esą liudija apie „seną ir gilią draugystę tarp Prancūzijos ir Izraelio“.

E. Macronas ir B. Netanyahu žydų aukų atminimą pagerbė netoli buvusio Paryžiaus velodromo „Vélodrome d'Hiver“. Čia prancūzų policininkai 1942 metų liepą suvarė apie 13 000 žydų. Beveik visi po to deportuoti žydai buvo nužudyti nacių koncentracijos stovyklose.

Tik 1995 metais tuometinis prezidentas Jacquesas Chiracas pripažino „neišdildomą“ Prancūzijos kaltę. Praėjusį balandį dešinioji populistė Marine Le Pen sukėlė pasipiktinimą, pareiškusi, kad Prancūzija „nėra atsakinga“ už masinius suėmimus, žinomus kaip „Rafle du Vel d'Hiv“.

E. Macronas sekmadienį tam kategoriškai paprieštaravo. Labai tikėtina, kad tai buvo Prancūzija, „kuri prieš 75 metus organizavo tūkstančių žydų deportaciją iš savo teritorijos“, sakė jis. Dideliame reide esą nedalyvavo nė vienas vokietis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi