Pasaulyje

2017.07.16 12:18

J.-C. Junckeris nori Europos Sąjungos duris Turkijai palikti atviras

BNS 2017.07.16 12:18

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris, nepaisant nuomonių skirtumų, nori išlaikyti ryšius su Turkija. „Praėjus metams po mėginimo įvykdyti perversmą Europos ranka lieka ištiesta“, – rašo jis Vokietijos laikraštyje „Bild am Sonntag“ paskelbtame straipsnyje, informuoja agentūra AFP.

Europa ir sunkiu laiku yra Turkijos pusėje, pabrėžė J.-C. Junckeris. Mainais už tai ji tikisi, kad Turkija aiškiai pareikš savo poziciją dėl Europos ir paisys europietiškų vertybių. 
 
Pasak Komisijos vadovo, ES svarbu, kad jos „kaimynė būtų demokratiška, stabili ir ekonomiškai sėkminga“. J.-C. Junckeris teigė norįs, kad Turkija artėtų prie Europos, užuot nuo jos tolusi.
 
Tačiau Europos perspektyva Turkijai susieta su sąlygomis. „Kas nori prisijungti prie ES, tas prisijungia prie vertybių sąjungos“, – argumentavo J.-C. Junckeris. Su tokia žmogaus teisių, spaudos laivės ir teisinės valstybės sąjunga esą niekaip nesiderina tai, kad žurnalistai, kaip, pavyzdžiui, „Welt“ korespondentas Denizas Yucelis, daug mėnesių be kaltinimų sėdi vienutėje.
 
Stojimo derybos tarp ES ir Turkijos šiuo metu de facto yra įšaldytos dėl vyriausybės veiksmų prieš priešininkus po žlugusio pučo praėjusių metų liepą. Pastaruoju metu ES vis labiau girdėjosi balsai, raginantys nutraukti derybas.