Naujienų srautas

Pasaulyje2017.07.15 17:26

Seule gėjų teisių rėmėjai surengė eitynes

BNS 2017.07.15 17:26

Nepabūgę lietaus ir garsių konservatyviųjų krikščionių protestų tūkstančiai žmonių šeštadienį Seule dainomis, šokiais ir eitynėmis išreiškė palaikymą homoseksualų teisėms.

Religingi pietų korėjiečiai jau ne pirmus metus bandė sutrukdyti kasmetiniam gėjų paradui, surengdami protesto akciją ir bandydami fiziškai blokuoti eitynes.

Apie 2 tūkst. policijos pareigūnų išsirikiavo aplink Rotušės aikštę, kur, pusnuogiams atlikėjams dainuojant ir šokant ant scenos, parado dalyviai judėjo muzikos ritmu ir mojavo vėliavomis.

Kitoje gatvės pusėje šimtai krikščionių aktyvistų skandavo šūkius, vadino homoseksualumą nuodėme ir ragino gėjus „sugrįžti pas Jėzų Kristų“.

Jų protestas – labiausiai matoma netolerancijos seksualinėms mažumoms išraiška tradicijų saistomoje Pietų Korėjos visuomenėje. Didelė dalis gyventojų yra uolūs tikintieji, o daugelis homoseksualų slepia savo orientaciją, nes bijo būti diskriminuojami ir socialiai atskirti.

Homoseksualumas Pietų Korėjoje nėra nelegalus, bet gėjai, lesbietės ar translyčiai asmenys išlieka politiškai nepopuliarūs.

Tačiau gėjų festivalio dalyviai nepaisė protestų.

Apie 10 tūkst. žmonių, nešinų transparantais ir vaivorykštės spalvų vėliavomis, vėliau pražygiavo Seulo centru.

„Esu laiminga, kad (policija) yra čia ir mes jaučiamės saugūs. Ne kiekviena šalis tą padarytų,“ – sakė Meghan Lefevre iš Kalifornijos.

Gėjų teisių aktyvistai pastebi, kad pastaraisiais metais pasiekta pažangos: apklausos rodo, kad daugėja tolerancijos seksualinių mažumų atžvilgiu, ypač tarp jaunimo. Nuo 2000-aisiais pirmą kartą surengtų homoseksualų eitynių, kuriose dalyvavo vos 50 žmonių, vėliausiuose renginiuose dalyvių skaičius smarkiai išaugo.

Šiemet festivalyje pirmą kartą dalyvauja valstybinė Korėjos nacionalinė žmogaus teisių komisija ir Korėjos budizmo Čogės ordinas, didžiausia šalies budistų mokykla.

„Buda moko, kad kiekvienas žmogus, nepaisant jo ar jos seksualinės orientacijos, gali pasiekti tobulą nušvitimą. Seksualinės mažumos negali būti diskriminuojamos,“ – sakė vyresnioji vienuolė ir Seulo budizmo universiteto profesorė Hyo Rok.

Vis dėlto didėjantis visuomenės dėmesys šiam renginiui erzina konservatyvias Pietų Korėjos Protestantų Bažnyčios grupes, turinčias milijonus sekėjų ir didžiulę politinę lobistinę įtaką. Jos homoseksualumą laiko „psichologinė liga, kurią reikia gydyti“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi