Pasaulyje

2017.07.15 14:00

Turkija tariasi su Rusija dėl modernių zenitinių raketų sistemų pirkimo

BNS2017.07.15 14:00

Turkija tariasi su Rusija dėl modernių raketų „žemė–oras“ kompleksų S-400 pirkimo, o Ankaros ambasadorius Maskvoje Huseyinas Diriozas teigė, kad jo šalies narystė NATO neužkerta kelio tokiam žingsniui.

„Taip, Turkija yra NATO narė, bet NATO narystė neužkerta kelio daugiakryptei Turkijos politikai, įskaitant S-400 pirkimus“, – penktadienį žurnalistams sakė H. Diriozas.

Naujienų agentūros „Interfax“ paklaustas, kiek yra pažengęs šis procesas, diplomatas atsakė: „Kalbant apie S-400 pirkimą, derybos ir konsultacijos tęsiasi. Daugiau nieko pasakyti negaliu.“

Birželio pabaigoje Rusijos prezidento Vladimiro Putino padėjėjas karinio bendradarbiavimo klausimais Vladimiras Kožinas sakė, kad S-400 pardavimo Turkijai kontraktas jau suderintas, bet kol kas neišspręstas šio įsigijimo finansavimo klausimas.

S-400 laikomas pažangiausiu Rusijos gamybos zenitinių raketų kompleksu, galinčiu labai tiksliai smogti lėktuvams ir sparnuotosioms raketoms iki 400 km spinduliu, o balistiniams taikiniams – iki 60 km spinduliu.

Rusija 2015 metais dislokavo šią sistemą Sirijoje, kai Ankaros aviacija pasienyje su pietine kaimyne numušė vieną Maskvos pajėgų karo lėktuvą. Po to incidento Ankaros ir Maskvos santykiai kurį laiką buvo smarkiai pašliję, bet vėliau vėl pagerėjo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt