Pasaulyje

2017.07.14 13:38

Dėl ryšių su Šiaurės Korėja JAV ruošia naujas sankcijas kinų bendrovėms

ELTA2017.07.14 13:38

Dėl Kinijos neveiksnumo Šiaurės Korėjos atžvilgiu pasipiktinusi JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija planuoja naujas sankcijas su Pchenjanu verslą plėtojančioms kinų bendrovėms, praneša „Reuters“.

Vienas iš „Reuters“ šaltinių JAV valdžioje teigė, kad šalis svarsto galimybę bausti mažesnes Kinijos finansines institucijas bei kitas kompanijas, susijusias su Pchenjano branduolinėmis bei raketų programomis.

Teigiama, kad naujosios sankcijos didžiųjų Kinijos bankų nepaliestų.

Sankcijų pritaikymo laikas bei jų mastas stipriai priklausys nuo to, kaip Kinija kitos savaitės ekonominio susitikimo metu reaguos į padidintą JAV spaudimą dėl Šiaurės Korėjos.

D. Trumpas bei jo administracija neslepia savo pasipiktinimo dėl Kinijos neveiksnumo. Įtampą dar labiau padidino praėjusios savaitės Šiaurės Korėjos raketos bandymas. Ekspertai teigia, kad naujoji raketa gali pasiekti Aliaską.

Savo ruožtu Kinija teigia taikanti Jungtinių Tautų (JT) numatytas sankcijas Šiaurės Korėjai už šios atliekamus branduolinius bandymus ir priešinasi bet kokioms vienašalėms sankcijoms iš JAV pusės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt