Pasaulyje

2017.07.14 09:22

Prancūzai švenčia Bastilijos paėmimo dieną

Penktadienį prancūzai švenčia Nacionalinę šventę, Bastilijos paėmimo dieną. Šių metų iškilmių garbės svečias – Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas.

D. Trumpas į Paryžių atvyko dalyvauti Prancūzijos Nacionalinės šventės iškilmėse, taip pat – paminėti Jungtinių Valstijų įsitraukimo į Pirmąjį pasaulinį karą šimtąsias metines.

Abiejų šalių vadovai penktadienio rytą tribūnoje greta vienas kito stebės karinį paradą, tradiciškai vyksiantį Eliziejaus laukuose. Šiemet jame dalyvaus ir Jungtinių Valstijų pajėgos.

Nepaisant kai kurių nesutarimų, Prancūzija nori išlaikyti gerus santykius su Jungtinėmis Valstijomis.
Nacionalinės šventės renginius vainikuos klasikinės muzikos koncertas Marso laukuose, Eifelio bokšto papėdėje, ir didžiulis fejerverkas, šviesos virš viso Paryžiaus spektaklis.

Šiemet Nacionalinę šventę gaubs ir gedulo šydas – bus paminėtos pernai Nicoje įvykusio išpuolio, per kurį žuvo 86 žmonės, metinės.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visos Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai pasveikino prezidentą Emmanuelį Macroną nacionalinės šventės proga.

„Jūsų šalies partneriai itin vertina Prancūzijos lyderystę imantis spręsti svarbiausius mūsų žemyno ir tarptautinės darbotvarkės reikalus, ypač stiprinant Europos vienybę ir keliant aplinkos apsaugos klausimus. Taip pat tvirtai palaikome Prancūzijos indėlį į Lietuvos ir viso regiono saugumą, prisidedant prie NATO priešakinių pajėgų“, – rašoma šalies vadovės sveikinime.

Prezidentė taip pat pasveikino Prancūziją pelnius progą dar kartą padovanoti pasaulio žmonėms išskirtinę sporto, vienybės ir taikos šventę surengiant olimpines žaidynes Paryžiuje.

Prancūzijos tautai šalies vadovė palinkėjo puoselėti ir skleisti ypač brangius laisvės, lygybės ir brolybės idealus bei džiugaus ir visus sutelkiančio Bastilijos dienos minėjimo.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis taip pat pasveikino Prancūzijos premjerą Edouardą Philippę ir visus Prancūzijos žmones.

„Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimas remiasi bendromis vertybėmis ir gilia partneryste. Šiandien, kai Europos Sąjunga vis dar susiduria su iššūkiais ir sudėtingais uždaviniais, glaudūs mūsų dvišaliai santykiai tampa kaip niekada svarbūs. Turime taip pat siekti, kad ES būtų stipri, vieninga ir tvirtomis vertybėmis grįsta Bendrija. Džiaugiuosi, kad mūsų šalys laikosi panašios vizijos ir nuoširdžiai tikiuosi, jog ir toliau gilės ryšiai tarp mūsų valstybių, tarp mūsų žmonių“, – sveikinimo kalboje sako vyriausybės vadovas S. Skvernelis.