Pasaulyje

2017.07.13 21:56

S. Lavrovas: jei Maskva būtų pajėgi daryti įtaką kitų šalių rinkimams, pirmiausia paveiktų Ukrainą

ELTA 2017.07.13 21:56

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ketvirtadienį pareiškė, kad jei Maskva iš tiesų turėtų galios paveikti užsienio rinkimus, jos santykiai su kaimynėmis būtų visai kitokie, rašo „Reuters“.

„Aštuonis mėnesius vykstant tyrimui, nėra nė vieno pateikto fakto. Tai tėra grynos spėlionės apie kažkurio JAV prezidento komandos nario susitikimą su žurnalistu, advokatu ar dar kuo nors“, – apie kaltinimus, kad Kremliaus remiami programišiai bandė paveikti pernai metų JAV prezidento rinkimus, sakė S. Lavrovas.

Vašingtoną pribloškė neseniai pasirodę kaltinimai, kad JAV prezidento Donaldo sūnus rinkimų kampanijos metu susitiko su Rusijos teisininke, žadėjusia pateikti kompromituojančios informacijos apie D. Trumpo varžovę rinkimuose demokratę Hillary Clinton.

S. Lavrovo teigimu, Maskva neturėjo galimybės padaryti įtakos JAV rinkimams ar būsimiems rinkimams Vokietijoje, o Rusijos kaimynės Ukrainos vyriausybė nebūtų tokia priešiška Rusijos atžvilgiu, jei Maskva iš tiesų būtų pajėgi tai daryti.

„Jei galėtume paveikti Ameriką, būtume pajėgūs daryti įtaką ir kitoms šalims“, – teigė politikas.