Pasaulyje

2017.07.13 19:46

Vokietijos kanclerė prisimena velionį Liu Xiaobo kaip „drąsų kovotoją“ už teises

BNS 2017.07.13 19:46

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ketvirtadienį mirusį Nobelio taikos premijos laureatą kiną Liu Xiaobo pavadino „drąsiu kovotoju už žmogaus teises“.

„Gedžiu Liu Xiaobo – drąsaus kovotojo už žmogaus teises ir išraiškos laisvę, – A. Merkel vardu parašė kanclerės atstovas Steffenas Seibertas tviteryje. – Nuoširdžiausia užuojauta jo šeimai“.

Kiek anksčiau Vokietijos teisingumo ministras pavadino velionį „didvyriu kovoje už demokratiją ir žmogaus laisves“.

Vokietija pasisiūlė priimti ir suteikti gydymą kinų disidentui praėjusį mėnesį, kai, diagnozavus jam kepenų vėžį, jis buvo perkeltas iš kalėjimo į saugomą ligoninę.

Kinijos vyriausybė ignoravo tarptautinės bendruomenės raginimus leisti jam su šeima išvykti iš šalies.

Liu Xiaobo tapo antru nelaisvėje mirusiu Nobelio taikos premijos laureatu po Vokietijos žurnalisto ir pacifisto Carlo von Ossietzky, kuris mirė suimtas nacių ligoninėje 1938 metais.

S. Seibertas trečiadienį sakė, kad naujausi pranešimai apie Liu Xiaobo sveikatos būklę „kelia klausimą, ar pono Liu vėžio nereikėjo diagnozuoti ir pradėti gydyti kur kas anksčiau“.

2009-aisiais demokratijos aktyvistas rašytojas Liu Xiaobo buvo nuteistas kalėti 11 metų dėl „ardomosios veiklos prieš valstybės valdžią kurstymo“ – už tai, kad paskelbė drąsią peticiją „Charter 08“, raginusią nutraukti Kinijoje vienpartinį valdymą ir vykdyti demokratines reformas.