Naujienų srautas

Pasaulyje2017.07.13 19:00

Paryžius ir Berlynas susitarė drauge kurti naujos kartos europietiškus naikintuvus

BNS 2017.07.13 19:00

Prancūzija ir Vokietija ketvirtadienį susitarė kartu kurti „naujos kartos“ europietiškus naikintuvus, kurie ilgainiui pakeis jų dabartinį karinį oro laivyną.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas šį sprendimą pavadino „revoliucija“ šalių gynybiniuose santykiuose.

„Abi partnerės tikisi iki 2018 metų užbaigti derinti bendras gaires“, – sakoma Prancūzijos prezidentūros pareiškime, paskelbtame po Vokietijos kanclerės Angelos Merkel ir E. Macrono derybų Paryžiuje.

Pasak E. Macrono, naikintuvų „projektai buvo labai sudėtingi mūsų armijoms ir mūsų vyriausybėms“, tad europietiškų naikintuvų kūrimas padės sutaupyti pinigų ir panaikins konkurenciją tarp dabar rinkoje esančių skirtingų naikintuvų.

„Šio bendro naikintuvų kūrimo projekto tikslas yra drauge užsiimti tyrimais ir plėtra..., drauge juo naudotis... ir koordinuoti eksportą“, – pridūrė E. Macronas, pavadindamas tai „tikra revoliucija“.

Prancūzijos ginkluotosios pajėgos pradeda naudoti naujausios kartos naikintuvus „Rafale“, kuriuos gamina prancūzų ginkluotės gamintoja „Dassault“. Tuo metu Vokietija yra apsirūpinusi „Eurofighter Typhoon“ ir senesniais britų gamybos naikintuvais.

Abi šalys taip pat susitarė tęsti bendradarbiavimą antžeminių pajėgų kovos veiksmų sistemos ir „Eurodrone“ programos projektuose drauge su Ispanija ir Italija, nurodoma pranešime.

Jame taip pat sakoma, kad Prancūzija ir Vokietija pritaria Europos gynybiniam fondui – „svarbiam Europos gynybos sektoriaus integracijos ramsčiui“.

Praėjusį mėnesį ES įsteigė gynybos fondą, kurio metinis biudžetas sudaro 5,5 mlrd. eurų ir kuris skatins šalių karinį bendradarbiavimą, gynybos technologijų vystymą, padės modernizuoti ES karinę pramonę ir efektyviau panaudoti gynybai skiriamas lėšas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi