Pasaulyje

2017.07.13 16:02

Turkija sulaikė filmo apie perversmą prieš prezidentą R. T. Erdoganą režisierių

BNS 2017.07.13 16:02

Turkijos policija ketvirtadienį sulaikė žinomą režisierių, sukūrusį prieštaringai vertinamą filmą, kuriame vaizduojamas kruvinas perversmas ir į prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą nukreiptas ginklas.

Kino kūrėjas Ali Avci suimtas dėl įtariamų ryšių su organizacija, Ankaros kaltinama dėl pernai nesėkmingai mėginto įvykdyti perversmo, kuriuo buvo siekiama nuversti R. Erdoganą, nurodė valstybinė Anatolijos naujienų agentūra.

A. Avci naujasis filmas „Nubudimas” (Uyanis) dar nėra rodomas kino teatruose, bet jo ištrauka jau sukėlė daug diskusijų ruošiantis minėti pernai liepos 15 dieną mėginto įvykdyti pučo pirmąsias metines. Ankaros nuomone, pučą organizavo JAV gyvenantis musulmonų pamokslininkas Fethullah Gulenas, bet jis šiuos kaltinimus neigia.

Kino režisieriaus namuose sulaikytas dar vienas vyras, Fetullah Karabiberis, jau anksčiau ieškotas teisėsaugos, praneša policija.

A. Avci filmo ištraukoje matyti, kaip R .T. Erdogano namuose Stambulo Kisiklio rajone išžudoma R. T. Erdogano šeima – jo žmona Emine ir sūnus Bilalas, o į patį prezidentą nukreipiamas ginklas.

A. Avci taip pat sukūręs biografinį filmą „Vadas“ (Reis) apie R. T. Erdogano ankstyvąją politinę karjerą. Ši juosta kino teatruose pasirodė prieš balandį įvykusį referendumą, per kurį buvo pritarta R. T. Erdogano vykdomosios valdžios galių padidinimui.

Tai pirmasis filmas apie R. T. Erdogano gyvenimą. Dar prieš premjerą ši juosta sulaukė daug žiniasklaidos dėmesio tiek šalyje, tiek užsienyje.

Tačiau filmas sulaukė prastų įvertinimų ir nebuvo populiarus. Turkijos žiniasklaida pranešė, kad prezidentas jo nematė.