Pasaulyje

2017.07.13 15:56

Pietų Europą kankina karščiai

Po trumpos šaltokų orų bangos, atnešusios į Ispaniją netikėtų liūčių, pietinėje Europos dalyje vėl karšta. Dėl tokių didelių karščių vietos valdžia netgi priversta apkarpyti daugelio turistinių objektų darbo valandas, kad bent jau per vidurdienio karštį turistai nerizikuotų savo sveikata.

Po netikėto atokvėpio, atnešusio gana gausaus ir šalto lietaus, pietinė Ispanijos dalis vėl lydosi nuo karščio ir netgi sostinėje Madride prognozuojama 40 laipsnių.

Pietuose, pavyzdžiui, Andalūzijoje ketvirtadienį gali būti dar karščiau – net iki 49. Tai nėra labai gerai Ispaniją pamėgusiems turistams. Papildomų bėdų jiems gali pridaryti ir pagaliau pasiektas susitarimas tarp Barselonos valdžios ir butų nuomojimo portalo „Airbnb“.

Turistų perpildytas miestas išsireikalavo, kad populiarus amerikiečių portalas pašalintų iš savo katalogų tuos butus Barselonoje, kurių savininkai neturi oficialaus leidimo apgyvendinti miesto svečius. 

Graikiją taip pat užgriuvo nauja karščių banga. Sostinės Atėnų valdžia netgi išleido potvarkį, pagal kurį visi šio turistų gausiai lankomo miesto istorijos paminklai negalės dirbti per pačius karščius vidury dienos. Taigi jei norite aplankyti Akropolį ar kokią kitą Atėnų įžymybę, turite ateiti arba ryte, arba po penktos valandos vakaro.