Pasaulyje

2017.07.13 12:51

Liudininkai: Rusija šią savaitę į Krymą galimai perdavė dar daugiau turbinų

ELTA 2017.07.13 12:51

Dar du dujų turbinų varikliai šią savaitę galimai buvo perduoti į Krymą prieš vokiečių kompanijos „Siemens“ valią, praneša įvykį Feodosijos uostamiestyje užfiksavę naujienų agentūros „Reuters“ žurnalistai.

„Reuters“ pažymi neturintys jokio oficialaus patvirtinimo, kad šią savaitę Krymą pasiekusiame krovinyje buvo „Siemens“ turbinos. Tačiau teigiama, kad krovinį sudarė keturi kelių metrų ilgio cilindro formos objektai, uždengti mėlynos spalvos medžiaga. 

Objektų dimensijos bei forma sutampa su viešai prieinamomis „Siemens“ gaminamų dujų turbinų variklių nuotraukomis. Variklį sudaro pati turbina bei generatorius.

Lėtai judėjusį konvojų palydėjo policijos automobiliai bei pareigūnai, o vietos teisėsauga neleido „Reuters“ žurnalistams sekti krovinio.

Anksčiau Vokietijos bendrovė patvirtino, kad mažiausiai dvi iš keturių Rusijai tiektų turbinų prieš kompanijos valią pasiekė Krymą. „Siemens“ teigimu, turbinos buvo skirtos sankcijų nepaveiktam Tamano regionui.

Pati kompanija anksčiau tvirtino neteiksianti siuntų, diegimo, priežiūros paslaugų ar garantijos, jei turbinos atsidurs Kryme.

Europos Sąjungos (ES) sankcijos neleidžia Sąjungos kompanijoms tiekti jokių energetikos technologijų Krymui ar imtis bet kokių veiksmų, skirtų apeiti šias taisykles.