Pasaulyje

2017.07.13 14:24

Japonija pareiškė protestą dėl „ginkluoto“ Šiaurės Korėjos laivo

BNS 2017.07.13 14:24

Japonija pareiškė protestą Pchenjanui dėl incidento, kai japonų patrulinį laivą vijosi tikriausiai ginkluotas žvejybinis laivas, kaip manoma, atplaukęs iš Šiaurės Korėjos, ketvirtadienį paskelbė vyriausybė.

Incidentas įvyko penktadienį Japonijos jūroje, Japonijos išskirtinėje ekonominėje zonoje, kurios išorinė riba eina už 200 jūrmylių (370,4 km) nuo kranto linijos, nurodė Tokijas.

Patruliavusį žūklės agentūros laivą vijosi „nežinomas laivas, kuriame, kaip atrodo, buvo patranka“, žurnalistams sakė vyriausiasis ministrų kabineto sekretorius Yoshihide Suga.

„Patrulinis laivas nenukentėjo, nes skubiai išplaukė iš to rajono į saugų“, – sakė Y. Suga.

„Atsižvelgėme į didelę tikimybę, kad (persekiojęs) laivas yra susijęs su Šiaurės Korėja, ir pareiškėme griežtą protestą per ambasadas Pekine“, – sakė Y. Suga. Jis nurodė, kad Japonija stebėjo to laivo įgulą ir surinko kitokios informacijos.

Japonija ir Šiaurės Korėja nepalaiko diplomatinių santykių, bet Tokijas kartais pareiškia diplomatinius protestus Pchenjanui – su Šiaurės Korėjos ambasada Pekine susisiekia Japonijos ambasada Kinijos sostinėje.

Japonų laikraštis „Sankei Shimbun“, cituodamas šaltinius žūklės agentūroje, rašė, kad Šiaurės Korėjos laivas buvo nukreipęs pabūklą į japonų laivą.

Y. Suga susilaikė nuo komentarų dėl to, ką laivas veikė tuose vandenyse.

Tačiau naujienų pranešimuose sakoma, kad incidentas įvyko netoli kalmarų gaudymo rajono, kur dažnai žvejoja Šiaurės Korėjos laivai.