Pasaulyje

2017.07.13 11:42

Žiniasklaida paviešino „Macrono planą“ Donbasui

DELFI.lt 2017.07.13 11:42

Žiniasklaida ketvirtadienį paviešino vadinamąjį „Macrono planą“, skirtą Rytų Ukrainai. Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono siūlymuose numatyta nemažai priemonių, susijusių su situacijos Donbase sureguliavimu. Visas E. Macrono sudarytas planas skelbiamas svetainėje LIGA.net.

Pirmas punktas. Visos šalys privalo nutraukti ugnį.

Antras punktas. Šalys privalo atitraukti sunkiąją ginkluotę nuo kontaktinės linijos.

Trečias punktas. Penkias sritis, kuriose dažniausiai įvyksta susidūrimai, būtina demilitarizuoti.

Ketvirtas punktas. Šalys turi įsipareigoti bendradarbiauti su Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO), taip pat suteikti stebėtojams jokių apribojimų nevaržomą prieigą.

Penktas punktas. Būtina išlaisvinti įkaitus.

Kaip rašo inforesist.org, yra ir dar keletas punktų. Dokumente nurodoma, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas privalo atšaukti savo nurodymą dėl rusiškų dokumentų išdavimo konkrečių Ukrainos Donecko ir Luhansko rajonų gyventojams.

Ukraina savo ruožtu įsipareigoja pasirūpinti, kad vietiniams išlaisvintos teritorijos gyventojams būtų išduoti būtini dokumentai. Be to, Ukraina turi pakeisti sprendimą dėl konkrečių rajonų blokados, o Rusija, į tai reaguodama, – grąžinti Ukrainai teisę kontroliuoti visus okupuotoje teritorijoje esančius objektus.

Kiek anksčiau apie E. Macrono pateiktą planą, vadindamas jį E. Macrono formule, kalbėjo ir Ukrainos prezidentas Petro Porošenka. Vėliau prezidento administracija pateikė ir daugiau su juo susijusių detalių.