Pasaulyje

2017.07.13 14:33

Berlynas reikalauja iš „Siemens“ atsakymų dėl Kryme atsidūrusių turbinų

BNS2017.07.13 14:33

Vokietijos vyriausybė trečiadienį iš šalies pramonės konglomerato „Siemens“ pareikalavo skubių atsakymų po to, kai dvi kompanijos gamybos turbinos atsidūrė Rusijos aneksuotame Kryme, nepaisant Europos Sąjungos taikomų sankcijų.

„Dabar būtina kuo greičiau ir išsamiau išsiaiškinti faktus, – Berlyne sakė kanclerės Angelos Merkel atstovas spaudai Steffenas Seibertas. – Tai, pirmiausia, yra „Siemens“ kompanijos atsakomybė.“

Vokietijos valdžia „labai atidžiai stebės“ šį atvejį, pridūrė jis.

Kiek anksčiau trečiadienį pranešta, kad „Siemens“ Maskvos arbitraže pateikė ieškinį Rusijos valstybės koncerno „Rostech“ įmonei „Technopromeksport“, kaltindama ją neteisėtu „Siemens“ gamybos dujų turbinų nukreipimu į Kryme statomą šiluminę elektrinę.

Išankstinio bylos nagrinėjimo data kol kas nepaskelbta.

„Siemens“ reikalauja turbinas grąžinti projektui, kuriam jos ir buvo skirtos.

„Technopromeksport“ liepos 6-ąją paskelbus, jog antrinėje rinkoje įsigijo keturis dujų turbinų komplektus, „Siemens“ liepos 10-ąją pareiškė, kad dvi iš keturių Rusijai parduotų dujų turbinų be jo žinios buvo nukreiptos į Krymą, kuriam nuo 2014 metų, kai Rusija aneksavo šį Ukrainai priklausantį pusiasalį, yra taikomos Vakarų sankcijos.

„Patikimais šaltiniais“ besiremiantis „Siemens“ skelbė, kad dvi iš keturių dujų turbinų, kurias jis pristatė Krasnodaro krašto Tamanėje įgyvendinamam elektrinės statybos projektui, „prieš mūsų valią buvo perkeltos į Krymą“, ir „tai yra akivaizdus „Siemens“ turbinų pristatymo sąlygų pažeidimas“.

Kremlius, reaguodamas į šį „Siemens“ pareiškimą, per atstovą spaudai Dmitrijų Peskovą pareiškė, esą Kryme statomojoje elektrinėje montuojamos Rusijoje pagamintos dujų turbinos. Pramonės ministras Denisas Manturovas liepos 11-ąją patikslino, jog Krymo elektrinėse bus montuojamos „rusiškos turbinos, kurių gamyboje panaudoti užsienietiški elementai“.

Europos Komisijos oficialus atstovas pranešė, kad dėl šios istorijos nusiųsti paklausimai atitinkamoms Vokietijos žinyboms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.