Pasaulyje

2017.07.12 12:33

Medikai: Kinijos Nobelio premijos laureatui pasireiškė vidaus organų nepakankamumas

ELTA 2017.07.12 12:33

Ligoninė, kurioje gydomas vėžiu sergantis Kinijos Nobelio taikos premijos laureatas Liu Xiaobo, trečiadienį pranešė apie dar pablogėjusią šio žmogaus teisių aktyvisto sveikatos būklę. Tačiau žmogaus teisių gynėjai įspėja, kad medicinines išvadas gali klastoti šalies valdžia, praneša naujienų agentūra AFP.

Šiaurės Rytų Kinijoje esančio Šenjango miesto Kinijos medicinos universiteto Pirmosios ligoninės medikų teigimu, 61-erių metų demokratijos rėmėjo kepenų funkcija ir toliau blogėja. Negana to, jam pasireiškė „šokas ir vidaus organų nepakankamumas“.

Nuo to laiko, kai praėjusio mėnesio pradžioje dėl vėlyvos stadijos vėžio iš kalėjimo buvo perkeltas į ligoninę, šios medicinos įstaigos interneto svetainėje reguliariai skelbiama atnaujinta informacija apie Liu Xiaobo sveikatos būklę.

Kinijos valdžia atmetė tarptautinės bendruomenės raginimus leisti aktyvistui vykti gydytis į užsienį, teigdama, kad čia jį prižiūri geriausi vietos gydytojai.

Antradienį JAV pakartotinai paragino paleisti Liu Xiaobo ir sakė, kad, jei jis nuspręstų gydytis ten, ji yra pasiruošusi jį priimti.

Praėjusį savaitgalį aktyvistą apžiūrėję JAV ir Vokietijos vėžio gydymo ekspertai nustatė, kad jis yra pakankamai stiprus, jog gydymo tikslais galėtų išvykti į užsienį. Tačiau nuo to laiko ligoninė ėmė pranešinėti pesimistinę informaciją apie jo būklę.

„Kadangi visą informaciją apie Liu Xiaobo sveikatos būklę kontroliuoja valdžia, sunku patikrinti, ar ligoninės interneto svetainėje skelbiama informacija yra tiesa, ar ne“, – sakė nevyriausybinės organizacijos „Amnesty International“ tyrėjas Kinijoje Patrickas Poonas.

„Taip pat yra pagrindo suabejoti, ar valdžia informacijos apie blogėjančią Liu Xiaobo sveikatos būklę neskelbia siekdama atidėti jo išvykimą iš šalies ir pateisinti tai, kad ji neleidžia to padaryti“, – pridūrė tyrėjas.