Naujienų srautas

Pasaulyje2017.07.12 11:30

Advokatas: V. Putinas turi „kompensuoti“ už Malaizijos lėktuvo katastrofą Ukrainoje

BNS 2017.07.12 11:30

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas privalo „kompensuoti“ už žmones, žuvusius Ukrainoje numušus oro bendrovės „Malaysia Airlines“ keleivinį lėktuvą, trečiadienį, artėjant šios katastrofos trečiosioms metinėms, pareiškė nukentėjusiesiems atstovaujantis advokatas.

Lėktuvas buvo numuštas 2014 metų liepos 17 dieną konflikto krečiamoje Rytų Ukrainoje. Žuvo visi 298 lėktuve buvę žmonės, tarp jų – 38 Australijos piliečiai ir gyventojai.

Pernai paskelbtose pradinėse išvadose nurodoma, kad lėktuvas „Boeing 777“ buvo numuštas iš Rusijos atvežta raketa, bet Maskva nuolat neigė, kad yra kaip nors su tuo susijusi, ir kaltino Kijevą.

„Mano klientai laukė trejus metus, pone Putinai. Atskaitomybės vis dar nėra“, – laikraštyje „The Sydney Morning Herald“ rašė amerikiečių advokatas Jerome`as Skinneris. Šis teisininkas atstovauja dėl MH17 katastrofos nukentėjusiems žmonėms iš Australijos, Malaizijos, Naujosios Zelandijos ir Nyderlandų.

„Ar nemanote, kad tokia tragiška netektis nusipelno paaiškinimo?.. Jūs esat vienintelis žmogus, galintis tai ištaisyti. Pasinaudosiu Europos Žmogaus Teisių Teismu ir visais kitais prieinamais būdais, kad patraukčiau Kremlių atsakomybėn... Susitikite su manimi ir pagaliau kompensuokite šios tragedijos aukoms“, – rašė advokatas.

J. Skinnerio raginimas pasirodė savaitė po to, kai bendram katastrofos tyrimui vadovaujančios šalys – Australija, Belgija, Malaizija, Nyderlandai ir Ukraina – sutiko, kad bet kokie teismo procesai vyks Olandijoje.

Preliminariose kriminalinio tyrimo išvadose sakoma, kad į tyrimo akiratį yra patekę maždaug 100 žmonių ir kad šie asmenys įtariami „aktyviu vaidmeniu“ tragedijoje.

Tarptautiniai tyrėjai praėjusį mėnesį paskelbė vaizdo klipus, kuriuose žuvusių žmonių giminaičiai kalba apie artimųjų netekties skausmą ir viltį. Tikimasi, kad šis žingsnis paskatins gyventojus Ukrainoje pateikti naujos informacijos, pranešė olandų žiniasklaida.

Europos Sąjunga praėjusį mėnesį oficialiai dar pusmečiui pratęsė griežtas ekonomines sankcijas Rusijai, įvestas po minimo Malaizijos lėktuvo numušimo, ir sakė, kad Maskva netesėjo savo įsipareigojimų padėti gesinti konfliktą Ukrainoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi