Pasaulyje

2017.07.11 17:20

R. Tillersonas atvyko į Katarą

BNS2017.07.11 17:20

JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas antradienį atvyko į Katarą derybų dėl Persijos įlankos šalių diplomatinės krizės, kai įtampą padidino nutekinta informacija apie slaptus regiono valstybių susitarimus.

Viltys sureguliuoti penkias savaites nesiliaujančią krizę ėmė blėsti, kai R. Tillersono atvykimą į Dohą užtemdė paskelbti slapti Kataro ir kitų Persijos įlankos bendradarbiavimo tarybos (GCC) valstybių susitarimai, pagal kuriuos visos šalys pažadėjo kovoti su teroristų finansavimu ir vengti kišimosi į kitų valstybių reikalus.

Paskelbus šių 2013 ir 2014 metų sutarčių medžiagą, abi diplomatinio konflikto šalys pradėjo iš naujo kaltinti viena kitą ryšiais su islamo ekstremistų grupuotėmis.

R. Tillersonas pirmadienį atvyko į Kuveitą ir prieš baigdamas vizitą Persijos įlankos šalyse ketvirtadienį dar aplankys didžiausią įtaką regione turinčią ilgametę JAV sąjungininkę Saudo Arabiją.

Kuveitas tapo pagrindiniu tarpininku Kataro ir Saudo Arabijos vadovaujamos arabų šalių grupės konflikte, kurį sukėlė kaltinimai Dohai dėl įtariamos paramos ekstremistinėms grupuotėms ir pernelyg artimų ryšų su Saudo Arabijos ilgamečiu varžovu regione – šiitišku Iranu. Tačiau Doha kaltinimus griežčiausiai neigia.

R. Tillersonas turėtų Dohoje susitikti su Kataro emyru šeichu Tamimu bin Hamadu al Thani ir vėliau antradienį sugrįžti į Kuveitą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.