Pasaulyje

2017.07.10 20:51

Vokietijos ministras G-20 susitikimo riaušininkus palygino su „neonaciais, teroristais“

BNS 2017.07.10 20:51

Vokietijos vidaus reikalų ministras Thomas de Maiziere'as pirmadienį su „neonaciais ir islamistų teroristais“ palygino ultrakairiuosius protestuotojus ir anarchistus, siautėjusius per Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimą Hamburge .

Aršiausi protestuotojai degino automobilius, plėšė parduotuves, vartė gatvių užtvaras, per susirėmimus su saugumo pajėgomis svaidė akmenis ir butelius į policijos pareigūnus.

Didžiausi neramumai kilo penktadienio naktį Hamburgo Šternšancės rajone netoli G-20 susitikimo vietos. Įsikišti teko automatiniais šautuvais ginkluotiems specialiųjų policijos pajėgų pareigūnams, sulaikiusiems riaušininkus, kurie nuo stogų mėtė akmenis ir galingomis laidynėmis laidė metalinius šratus.

„Tai nebuvo demonstrantai. Tai buvo nusikaltėliai anarchistai“, – piktinosi Th. de Maiziere'as „visiškai nevaržomu smurtu“, kuris, pasak ministro, kai kuriais atvejais prilygo pasikėsinimui nužudyti.

Ministras sakė, kad šie kovotojai negalėjo „turėti jokių politinių motyvų“, o tiesiog buvo „niekingi ekstremistai smurtautojai, visai kaip neonaciai arba islamistų teroristai“.

Neramumai Hamburge kilo mieste vykstant 20 didžiausių ir greičiausiai kylančių ekonomikų viršūnių susitikimui, kurio dalyviai dvi dienas aptarė terorizmo, klimato kaitos, prekybos ir kitas svarbias problemas.

Pasak pareigūnų, per susirėmimus su protestuotojais buvo sužeista beveik 500 policijos pareigūnų, sulaikyti 186 žmonės. Iš viso susitikimo dienomis Hamburge buvo dislokuota daugiau nei 20 tūkst. policijos pareigūnų.

Sužeistų protestuotojų skaičius neskelbiamas.