Naujienų srautas

Pasaulyje2017.07.10 13:50

Austrija uždraudė turkų ekonomikos ministrui atvykti į mitingą

BNS 2017.07.10 13:50

Austrija pirmadienį paskelbė uždraudusi atvykti Turkijos ekonomikos ministrui Nihatui Zeybekci, planavusiam dalyvauti mitinge, skirtame paminėti Turkijoje sužlugdyto perversmo pirmąsias metines.

„Jam buvo uždrausta (atvykti), nes jo vizitas nebuvo suplanuotas kaip dvišalių mainų dalis ir buvo susijęs su jo viešu pasirodymu renginyje, kuriuo paminimas bandymas įvykdyti perversmą“, – naujienų agentūrai AFP sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Thomas Schnoellis.

N. Zeybekci dalyvavimas būtų kėlęs „pavojų viešajai tvarkai“, pridūrė atstovas.

Užsienio reikalų ministerija nenurodė, kada turėjo įvykti mitingas. Prieš tris dienas Olandijos vyriausybė perspėjo Turkiją nesiųsti savo vicepremjero Tugrulio Turkeso sakyti kalbos per šią savaitę planuojamą mitingą Nyderlandų rytuose, taip pat rengiamą užgniaužtam perversmui Turkijoje paminėti.

Įtampa Ankaros ir Europos Sąjungos santykiuos padidėjo dėl griežtų priemonių, kurių Turkija ėmėsi po 2016 metų liepos 15-osios bandymo nuversti prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą.

Anksčiau šiais metais kelios šalys, tarp jų Austrija ir Vokietija, uždraudė Ankaros šalininkų mitingus, organizuotus prieš kontroversišką balandžio referendumą, suteikusį R. T. Erdoganui didžiulius įgaliojimus.

Turkijos ministrai važiavo į Europą telkti milijonų užsienyje gyvenančių turkų rinkėjų paramos kampanijai už konstitucinę reformą.

Austrijoje gyvena maždaug 360 tūkst. turkų kilmės žmonių, tarp jų – 117 tūkst. Turkijos piliečių. Manoma, kad daugelis jų yra R. T. Erdogano šalininkai ir kad jų balsai padėjo prezidentui laimėti minėtą referendumą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi