Pasaulyje

2017.07.10 21:58

JAV sankcijos Rusijai bus paliktos

ELTA 2017.07.10 21:58

Rusijai dėl Krymo aneksijos įvestos JAV sankcijos bus paliktos galioti, pareiškė JAV prezidentas Donaldas Trumpas, informuoja BBC.

JAV lyderis socialiniame tinkle „Twitter“ rašė, kad būtų neapgalvota svarstyti apie sankcijų sušvelninimą, kol neišspręstos Ukrainos ir Sirijos problemos. D. Trumpas taip pat pridūrė, neva po praėjusią savaitę vykusio susitikimo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu dirbs konstruktyviai su Rusija.

Tuo tarpu Rusija atkakliai tvirtino dėl sankcijų nekeisianti savo politikos Ukrainoje ir Sirijoje.

„Mūsų politika Sirijoje ir Ukrainoje niekada nebuvo ir nebus nustatoma pagal JAV taikomomis sankcijomis daromą spaudimą“, – teigė parlamento Tarptautinių reikalų komiteto atstovas Konstantinas Kosačiovas. 

K. Kosačiovas taip pat sakė, kad JAV politika Rusijos atžvilgiu nėra nustatoma pagal tarptautinių santykių reikalavimus, bet pagal „JAV vidaus politikos zigzagus ir konfrontaciją tarp prezidento D. Trumpo ir Kongreso“. 

Sekmadienį Ukrainoje su trumpu vizitu lankęsis JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas ragino Rusiją žengti pirmą žingsnį, kad Ukrainos Rytuose būtų užbaigtas konfliktas. Politikas pridūrė, kad sankcijos Rusijai galios iki tol, kol Maskva pakeis savo veiksmus.

Karas Ukrainoje, 2014 metais Rusijos įvykdyta Krymo pusiasalio aneksija ir Rusijos karinė parama Sirijos prezidentui Basharui al Assadui stipriai pakenkė JAV ir Rusijos santykiams. 

JAV senatoriai praėjusį mėnesį taip pat balsavo, kad Rusijai dėl tariamo kišimosi į 2016 metais vykusius JAV prezidento rinkimus būtų įvestos naujos sankcijos.