Pasaulyje

2017.07.09 21:00

Čečėnijos valdžia pranešimus apie sulaikytųjų žudymus vadina melu

BNS2017.07.09 21:00

Čečėnijos nacionalinės politikos, išorinių ryšių, spaudos ir informacijos ministras Džambulatas Umarovas melu pavadinimo Rusijos leidinio „Novaja gazeta“ straipsnį apie masinius sulaikytųjų Čečėnijoje žudymus, pranešė britų transliuotojas BBC.

„Esu visiškai tikras tuo, kad tai yra jokiais argumentais, šaltiniais ir įrodymais nepagrįstas melas, turintis labai aiškų ir ryškų politinį atspalvį. Visada apie taip kalbėjau ir kartoju tai dar kartą“, – interviu Rusijos televizijai „Dožd“ sakė D. Umarovas.

„Novaja gazeta“ sekmadienį paskelbė 27 pavardes žmonių, kurie, leidinio duomenimis, buvo sulaikyti dėl patekimo į Čečėnijos sukarinto policijos dalinio dislokacijos teritorijas ir buvo sušaudyti sausio 26-osios naktį.

„Novaja gazeta“ balandžio mėnesį paskelbė tyrimo išvadas, kuriose tvirtinta, jog Čečėnijoje masiškai suiminėjami homoseksualumu įtariami vyrai, iš kurių mažiausiai trys buvo nužudyti. Leidinio duomenimis, Čečėnijoje yra slaptų kalėjimų, kuriuose neteisėtai kalinami ir kankinami gėjai.

Čečėnijos valdžia, įskaitant prezidentą Ramzaną Kadyrovą, pastarąją „Novaja gazeta“ informaciją kategoriškai neigė, o respublikos parlamento pirmininkas Magometas Daudovas pareiškė, kad Čečėnijoje gėjų išvis nėra.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt