Pasaulyje

2017.07.08 14:16

Vokiečių ir amerikiečių gydytojai aplankė vėžiu sergantį Kinijos disidentą Liu Xiaobo

BNS2017.07.08 14:16

Vokietijos ir JAV gydytojai šeštadienį aplankė vėžiu sergantį Kinijos žmogaus teisių aktyvistą ir Nobelio taikos premijos laureatą Liu Xiaobo ligoninėje, kurioje jis yra gydomas, sakoma gydymo įstaigos pranešime.

„Susipažinę su išsamia paciento ligos istorija ir gavę ataskaitą apie jo diagnozę bei gydymą medicinos ekspertai apžiūrėjo pacientą palatoje“, – sakoma šiaurės rytiniame Šenjango mieste įsikūrusios Kinijos medicinos universiteto 1-osios ligoninės tinklalapyje paskelbtame pranešime.

„Amerikos ir Vokietijos specialistai visiškai pritarė grupės nacionalinių ekspertų parengtai gydymo programai ir priemonėms“, – teigiama pranešime.

Prieš daugiau nei mėnesį kalėjime laikytam Liu Xiaobo buvo diagnozuotas vėlyvos stadijos kepenų vėžys, todėl jis buvo perkeltas į ligoninę Šenjange. Kinija patyrė tarptautinį spaudimą išleisti šį disidentą gydytis užsienyje.

Liu Xiaobo, raginęs Pekiną imtis demokratinių reformų, 2009 metų gruodį buvo nuteistas kalėti 11 metų už „ardomąją veiklą“. Per 2010 metais Osle surengtą Nobelio premijos įteikimo ceremoniją aktyvistui atstovavo tuščia kėdė.