Naujienų srautas

Pasaulyje2017.07.08 13:33

Popiežius perspėja dėl „pavojingų aljansų“ tarp G-20 lyderių

BNS 2017.07.08 13:33

Popiežius Pranciškus šeštadienį pareiškė, kad Vokietijoje vykstantis Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimas kelia jam nerimą dėl potencialiai „labai pavojingų aljansų“ tarp pasaulio lyderių, žadančių ypač skaudžia pasekmes migrantams.

„Nerimauju dėl labai pavojingų aljansų tarp galingųjų šalių, kurių požiūris į pasaulį yra iškreiptas: Amerikos ir Rusijos, Kinijos ir Šiaurės Korėjos, (Rusijos prezidento Vladimiro) Putino ir (Sirijos prezidento Basharo al) Assado – dėl karo Sirijoje“, – pontifikas sakė duodamas interviu Italijos dienraščiui „La Repubblica“.

„Šis pavojus susijęs su imigracija. Šiandieniniame pasaulyje mūsų pagrindinė ir, deja, didėjanti problema yra neturtingųjų, silpnųjų, atskirtųjų, tarp jų migrantų, reikalai“, – pabrėžė jis ir atkreipė dėmesį į šalis, „bijančias migrantų invazijos“.

„Štai kodėl G-20 kelia man susirūpinimą: jis daugiausiai smogia imigrantams“, – sakė Pranciškus.

Kalbėdamas apie Europą, „turtingiausią žemyną visame pasaulyje“, nuo 2015 metų patiriantį šimtų tūkstančių migrantų ir pabėgėlių antplūdį, pontifikas perspėjo jo lyderius nesusivilioti iliuzija, kad bus įmanoma uždaryti savo sienas.

Penktadienį Pranciškus, paragino G-20 lyderius siekti „labiau įtraukiančio ir tvaresnio pasaulio ekonomikos augimo“, taip pat priminė apie kančias, patiriamas 30 mln. žmonių konfliktų ir bado krečiamuose regionuose, ypač Afrikoje ir Jemene.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi