Naujienų srautas

Pasaulyje2017.07.08 10:27

Per pirmąsias tiesiogines derybas D. Trumpas spaudė V. Putiną dėl kišimosi į rinkimus

BNS 2017.07.08 10:27

JAV prezidentas Donaldas Trumpas per savo pirmąjį tiesioginį susitikimą su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu penktadienį spaudė jį dėl numanomo Maskvos kišimosi į 2016 metų Amerikos rinkimus, nurodė valstybės sekretorius Rexas Tillersonas.

„Prezidentas pradėjo susitikimą su prezidentu Putinu iškeldamas Amerikos žmonių susirūpinimą dėl Rusijos kišimosi į 2016 metų rinkimus“, – R. Tillersonas sakė žurnalistams po derybų, surengtų Vokietijoje vykstančio Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimo kuluaruose.

„Jie labai nuodugniai ir ilgai kalbėjosi šia tema. Prezidentas ne vieną kartą spaudė prezidentą Putiną dėl Rusijos vaidmens. Prezidentas Putinas tokį vaidmenį neigė; manau, jis tai darė ir anksčiau“, – R. Tillersonas sakė žurnalistams.

JAV diplomatijos vadovas irgi dalyvavo šiame apie 2 val. 15 min. trukusiame susitikime Hamburge. Jis sakė, kad abu lyderiai „labai greitai rado bendrą kalbą“.

„Tarp jų labai aiškiai užsimezgė teigiamas ryšys, – R. Tillersonas sakė žurnalistams. – Buvo aptariama labai daug klausimų... Buvo paliesta beveik viskas... Nei vienas jų nenorėjo sustoti.“

„Manau, jie vienu metu netgi pasiuntė (JAV) pirmąją ponią, kad galbūt ji galėtų mus iš ten išvesti, bet tai irgi nesuveikė... Išbuvome dar valandą. Akivaizdu, kad jau nepavyko!“ – juokavo jis.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas atskirai sakė, kad D. Trumpas „priėmė“ V. Putino patikinimą, kad Rusija niekaip nesikišo į JAV rinkimus.

„Prezidentas Trumpas sakė išgirdęs aiškių Putino pareiškimų, kad (kaltinimai dėl kišimosi) yra neteisingi ir kad Rusijos tarnybos nesikišo. Jis priėmė šiuos pareiškimus“, – sakė S. Lavrovas.

Kai baigiantis spaudos konferencijai R. Tillersonas buvo paklaustas, ar šis S. Lavrovo pareiškimas yra tikslus, valstybės sekretorius nesutiko atsakyti. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi