Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

JAV supurtė mokesčių skandalas

Jungtinių Valstijų mokesčių tarnybos vadovas spaudžiamas prezidento Baracko Obamos turėjo palikti postą po to, kai tyrėjai atskleidė, kad jis nesužiūrėjo savo pareigūnų.  

Jungtinių Valstijų mokesčių tarnybos vadovas spaudžiamas prezidento Baracko Obamos turėjo palikti postą po to, kai tyrėjai atskleidė, kad jis nesužiūrėjo savo pareigūnų.

Jie pagal savavališkus kriterijus atsijodavo konservatyvių pažiūrų organizacijas ir šios negalėdavo gauti statuso, atleidžiančio nuo mokesčių, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

Pagal Vakarų politikos logiką po kiekvieno didesnio incidento privalu kuo greičiau susigrąžinti visuomenės pasitikėjimą, todėl politikai pirmiausia ieško atpirkimo ožiais virstančių vadovų. Šį kartą į nemalonę pateko Stevenas Milleris.

Jis nesužiūrėjo mokesčių valdybos pareigūnų, kurie maždaug pusantrų metų sugalvojo neteisėtų kriterijų atsijoti siekiančius gauti statusą atleidžiantį nuo mokesčių. Pareigūnai papildomai tikrinti pasiųsdavo pagal pavadinimą arba radę Jungtinių Valstijų politikos kritikos. Taip kentėjo konservatyvių pažiūrų organizacijos.  

Mokesčių valdybos vadovai sako, kad nurodymų atsijoti konservatorius tikrai negavo iš jokio asmens ar institucijos. Incidentą smerkia ir prezidentas Barackas Obama, kuris dažnai nesutaria su konservatyviais respublikonais.

„Susipažinau su Iždo departamento kontrolieriaus ataskaita. Atskleistas nusikaltimas nepateisinamas. Amerikiečiai turi teisę pykti, pykstu ir aš“, – teigia B. Obama.

Detalesnio tyrimo žada imtis Federalinių tyrimų biuras, o Kongrese susibūrė trys komisijos – jos taip pat žvelgs giliau, ieškodamos incidento šaknų. Apginti besąlyginį sąžiningumą – esminį mokesčių valdybos principą – žada ir B. Obama.

„Darysiu viską, kad tai daugiau nenutiktų. Prie nusikaltimo prisidėjusios šalys turi būti atsakingos“, – teigia JAV prezidentas.

B. Obama sako tobulinsiąs sistemą mokesčių valdybos viduje, kad tokie incidentai daugiau nesikartotų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi