Pasaulyje

2017.07.07 19:30

Į laisvę išėjo Rusijos opozicijos lyderis A. Navalnas

ELTA 2017.07.07 19:30

Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas, atlikęs 25 dienų laisvės atėmimo bausmę, penktadienį išėjo į laisvę, pranešė jo atstovė spaudai. Rusijos opozicijos lyderis atliko bausmę dėl pakartotinio viešų susibūrimų organizavimą reglamentuojančio įstatymo pažeidimo, informuoja naujienų agentūra „Reuters“.  

A. Navalnas, per pastaruosius mėnesius Rusijoje suorganizavęs du didelio masto antivyriausybinius protestus, teigia ketinąs dalyvauti ateinančių metų kovo mėnesį vyksiančiuose šalies prezidento rinkimuose. Tačiau Rusijos centrinė rinkimų komisija tvirtina, kad jis neturi teisės kandidatuoti, nes teismo buvo pripažintas kaltu dėl turto grobstymo.

„A. Navalnas iš sulaikymo centro buvo paleistas šiandien 9.00 val. ryto“, – socialiniuose tinkluose pranešė jo atstovė Kira Jarmyš.

A. Navalno rėmėjai šeštadienį planuoja surengti seriją agitacinių renginių, kurių metu ketina dalinti ir pirmąjį opozicijos vadovo rinkiminio laikraščio numerį.

Ketvirtadienį tyrėjai atliko kratas Maskvoje esančiame A. Navalno rinkimų štabe ir sandėlyje, iš kurio, aktyvistų teigimu, konfiskavo rinkimines brošiūras.

A. Navalno rėmėjo Leonido Volkovo teigimu, penktadienį policija vykdė reidus ir kituose Rusijos miestuose įsikūrusiuose rinkimų štabuose.