Pasaulyje

2017.07.07 14:52

JAV bombonešiai praskrido virš Pietų Kinijos jūros

ELTA 2017.07.07 14:52

Prieš Hamburge numatytą JAV ir Kinijos prezidentų Donaldo Trumpo ir Xi Jinpingo susitikimą du amerikiečių ilgojo nuotolio bombonešiai praskrido virš Pietų Kinijos jūros, į kurią pretenzijas reiškia Pekinas, praneša agentūra „Reuters“.

Taip JAV pajėgos faktiškai patvirtino, kad šį rajoną traktuoja kaip tarptautinę teritoriją. Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas penktadienį sakė, kad jo šaliai navigacijos laisvė nėra problema. Tačiau Kinija esą yra kategoriškai prieš tai, kad kai kurios valstybės laisva navigacija ir skrydžiais naudojasi karinei jėgai pademonstruoti ir Kinijos suverenumui bei saugumui pakenkti.

Du B-1B ilgojo nuotolio bombonešiai ketvirtadienį pakilo iš Ramiojo vandenyno Guamo salos – neinkorporuotos JAV teritorijos. JAV karinės oro pajėgos apie tai tik trumpai pranešė penktadienį prieš oficialią G20 viršūnių susitikimo pradžią. 

Teritorinės pretenzijos Pietų Kinijos jūroje jau daug metų yra nesantaikos obuolys tarp regiono kaimynių. Kinija reiškia pretenzijas beveik į visą teritoriją. Pekinas mažose salose ir rifuose pristatė karinių objektų. JAV tai kritikavo.