Naujienų srautas

Pasaulyje2017.07.07 12:03

Hamburge prasideda G-20 susitikimas: kam bus skiriama daugiausia dėmesio?

Penktadienį prasideda pirmosios 20-ies galingiausių pasaulio valstybių vadovų derybos Hamburge. Per Dvi dienas truksiantį didžiojo dvidešimtuko (G-20) forumą planuojamas ir pirmas tiesioginis Jungtinių Valstijų prezidento susitikimas su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu.  

20 tūkst. policijos pareigūnų į Hamburgą pasiuntusi Vokietijos valdžia bando įgyvendinti pažadą, kad jokie įstatymų laužytojai negalės čia siautėti. Ketvirtadienį vakare  sustiprintos policijos pajėgos atskyrė nuo pirmosios didelės protesto demonstracijos ir išvaikė būrį radikalių pažiūrų demonstrantų, nes jie nepakluso policijos nurodymams nusiimti juodų kaukių.  Hamburgo policija pasiryžusi visomis teisėtomis priemonėmis užtikrinti tvarką G-20 forumo metu, nors į šį Vokietijos uostą planavo atvykti per 100 tūkst. įvairias organizacijas atstovaujančių protestuotojų.

Reuters/Scanpix nuotr.

Pagrindinės G-20 derybos prasidės penktadienį, bet renginio šeimininkė jau priėmė Jungtinių Valstijų prezidentą Donaldą Trumpą. Dar vienas nelengvas partneris – autoritariniais metodais garsėjantis Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas. 

20 didžiausių ir savo regionuose įtakingiausių šalių turėtų nemažai dėmesio skirti kovai su terorizmu ir pasaulio ekonomikos skatinimui. Būtent apie tai prieš oficialių derybų pradžią kalbėjo kanclerė Angela Merkel.  

Išsamiau – Sauliaus Masalsko reportaže.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi