Naujienų srautas

Pasaulyje2017.07.07 10:01

Rusija blokavo JT pareiškimą, raginantį įvesti papildomų sankcijų Šiaurės Korėjai

BNS 2017.07.07 10:01

Rusija ketvirtadienį blokavo Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos pareiškimą, raginantį imtis „reikšmingų priemonių“ dėl Šiaurės Korėjos įvykdyto tarpžemyninės balistinės raketos bandymo, argumentuodama, kad raketa iš tikrųjų buvo vidutinio nuotolio.

Jungtinės Valstijos išplatino pareiškimo projektą 15 narių turinčiai Tarybai, paskelbusios planus siekti, kad būtų priimta nauja sankcijas numatanti rezoliucija, bet Rusija pareiškė protestą, sakė JT diplomatai.

Planuotame pranešime primenama, kad Saugumo Taryba yra įsipareigojusi imtis „tolesnių reikšmingų priemonių“, jeigu būtų atliktas naujas branduolinis bandymas arba paleista raketa. Tokiu atveju aukščiausioji JT institucija turėtų „nedelsiant pradėti rengti tokias priemones“.

Rusija savo ruožtu užginčijo teiginį, kad Šiaurės Korėjos paleista naujausia raketa yra tarpžemyninė, sakė diplomatai.

Rusijos misija prie Jungtinių Tautų tvirtino, kad Maskva neblokavo pareiškimo, tik rekomendavo Jungtinėms Valstijoms „atlikti atitinkamų pataisymų“.

„Rusijos delegacija negalėjo sutikti, kad šis paleidimas būtų traktuojamas kaip tarpžemyninės balistinės raketos bandymas“, – sakoma misijos komentare. Atstovai nurodė, kad Rusijos gynybos ministerija, remdamasi savo stebėsenos sistemų duomenimis, laiko šią raketą vidutinio nuotolio įrenginiu.

JAV nesutiko išbraukti tarpžemyninės raketos terminą, todėl derybos dėl siūlomo teksto nutrūko, aiškino diplomatai.

Saugumo Tarybos nutarimai turi būti priimami vienbalsiai.

Jungtinės Valstijos ir Jungtinės Tautos teigė, kad antradienį paleista raketa „Hwasong 14“ yra tarpžemyninė.

Pareiškimo juodraštyje naujausias bandymas buvo griežtai smerkiamas. Šis dokumentas turėjo tapti pagrindu rezoliucijai, numatančiai griežtesnes sankcijas. Jungtinės Valstijos sakė ketinančios pateikti šios rezoliucijos projektą artimiausiomis dienomis.

Po trečiadienį įvykusio Saugumo Tarybos nepaprastojo posėdžio Rusijos ambasadoriaus prie JT pavaduotojas Vladimiras Safronkovas sakė, kad Maskva nepritaria tokiam žingsniui ir tvirtino, kad „sankcijos šios problemos neišspręs“.

„Bet kokie mėginimai pateisinti karinį sprendinį nepriimtini, tai vestų prie neprognozuojamų pasekmių regione“, – perspėjo V.Safronkovas.

„Be to, mėginimai ekonomiškai pasmaugti Šiaurės Korėjai yra lygiai tokie patys nepriimtini, nes milijonams šiaurės koriejiečių reikalinga humanitarinė pagalba“, – pridūrė jis.

JAV ambasadorė Nikki Haley savo ruožtu sakė, kad naujausias raketos bandymas yra „aiškus ir aštrus karinis eskalavimas“. Ji perspėjo, kad Vašingtonas pasiruošęs panaudoti karinę jėgą, „bet mes nelinkę eiti šia kryptimi“.

Bandymas, kurį Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas vadino „dovanėle“ amerikiečiams JAV Nepriklausomybės dienos proga, laikomas istoriniu momentu dešimtmečius puoselėtose Pchenjano ambicijose užsitikrinti priemonių smogti branduoliniais ginklais taikiniams JAV žemyninėje dalyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi