Naujienų srautas

Pasaulyje2017.07.06 16:49

Aptarė D. Trumpo kalbą Varšuvoje: dabar galime daugiau ar mažiau jaustis ramūs

Lenkijos sostinėje Varšuvoje skanduojant tribūnoms JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasakė ilgai lauktą kalbą. Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala teigia, kad joję nuskambėjusių žinių buvo ne viena, o itin svarbios yra tos, kurios mums padės jaustis ramesniems.

„Pirmą kartą JAV prezidentas paminėjo, kad penktasis straipsnis yra esmė, kuri nesikeičia Amerikos strateginėje laikysenoje. Amerika supranta šio straipsnio svarbą ir jo laikosi, yra įsipareigojusi savo sąjungininkams. – apie NATO penktąjį straipsnį, kuriuo Aljanso narės yra įsipareigojusios ginti viena kitą kalbėjo L. Kojala. – Visi to laukė. Dabar galima daugiau ar mažiau jaustis ramūs, kad ir prezidentas tai suvokia.“

Kalbėdamas apie kalboje pasirodančius įvairius motyvus, Rytų Europos studijų centro direktorius pabrėžė ir dėmesį Lenkijai.

„D. Trumpas skyrė gerą pusvalandį kalbėdamas apie jos (Lenkijos – LRT) istoriją. Iš to pereidamas prie to, kad Lenkija yra įkvėpimas, jos istorija yra įkvėpimas, Lenkija turi sielą ir idėją, kuri dabar itin svarbi, kai Vakarai susiduria su civilizacine grėsme – kuri buvo susieta terorizmu“, – teigė L. Kojala.

Anot politologo, D. Trumpas pabrėžė požiūrį, kad sprendžiant tam tikras problemas visų pirma turėtų bendradarbiauti suverenios valstybės, o ne viršnacionalinės organizacijos.

„Atspindėjo požiūrį, kuriuo turėtų žengti Europa. Tai būtent ta kryptimi, kurią siūlo Lenkija – labiau pagrįstą nacionalinėmis valstybėmis“, – teigė specialios LRT TELEVIZIJOS laidos svečias.

Daugiau apie kalboje išsakytas mintis – energetinę nepriklausomybę, kritiką Rusijai ir panašiai – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi