Pasaulyje

2017.07.06 12:34

E. Macronas pritarė dviejų valstybių sambūviu pagrįstam sprendimui Artimuosiuose Rytuose

BNS2017.07.06 12:34

Trečiadienį Eliziejaus rūmuose su palestiniečių prezidentu Mahmoudu Abbasu susitikęs Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė remiąs dviejų valstybių sambūviu pagrįstą sprendimą Artimuosiuose Rytuose.

Pirmą kartą viešai apie tai prabilęs E. Macronas pareiškė, kad bet kokiu susitarimu „privalo būti pripažintos teisėtos palestiniečių teisės turėti nepriklausomą valstybę, tačiau taip pat turi būti užtikrintas ir Izraelio saugumas“.

„Nėra kitos įgyvendinamos alternatyvos dviejų valstybių sprendimui“, – sakė jis ir pridūrė, kad „šiandien šiam sprendimui kyla grėsmė tiek ant žemės, tiek ir žmonių galvose“.

Jungtinės Tautos birželį pranešė, kad Izraelis paskelbė apie per praėjusius tris mėnesius gerokai išaugusį nausėdijų skaičių, nepaisant JK rezoliucijos, reikalaujančios stabdyti žydų nausėdijų kūrimą okupuotose palestiniečių teritorijose.

Anot E. Macrono, „Prancūzija visuomet smerkė nausėdijų plėtrą, nes ji neteisėta pagal tarptautinę teisę ir jos mastas nuo metų pradžios pasiekė precedento neturinį lygį“.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas anksčiau yra paraginęs izraeliečius ir palestiniečius siekti kompromisų dėl taikos ir pridūrė, kad yra „asmeniškai įsipareigojęs“ padėti Izraeliui susitarti su palestiniečiais.

Gegužę lankydamasis Artimuosiuose Rytuose JAV prezidentas savo kalboje konkrečiai neminėjo dviejų valstybių sprendimo, kuris ilgą laiką yra tarptautinių pastangų ir JAV Artimųjų Rytų diplomatijos epicentre.

Tiek E. Macronas, tiek ir M. Abbasas pareiškė pritarią D. Trumpo pastangoms siekti taikos. M. Abbas taip pat dar kartą patvirtino savo norą „dirbti su D. Trumpu siekiant istorinio taikos susitarimo, paremto dviejų valstybių sambūviu“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt