Pasaulyje

2017.07.05 14:48

Kinija tęsia „pandų diplomatiją“: prieš G-20 susitikimą vyks jų perdavimo ceremonija

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.07.05 14:48

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas anksčiau nei kiti Didžiojo dvidešimtuko (G-20) šalių lyderiai atvyko į susitikimą penktadienį rengiančią Vokietiją. Viena iš ankstesnio atvykimo priežasčių – Kinijos pandų perdavimo Vokietijai ceremonija.

Pirmasis Vokietijoje iš Didžiojo dvidešimtuko – Kinijos vadovas, dar antradienį pakeliui viešėjęs Maskvoje. Prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris ir kanclerė Angela Merkel Xi Jinpingą priima anksčiau nei kitus, nes nori pasirašyti bendradarbiavimo susitarimų, aptarti G-20 konferencijos strategiją ir surengti pandų perdavimo Berlyno zoologijos sodui ceremoniją.

Meng Meng ir Jiao Qing Vokietiją pasielgė dar birželį, bet formaliai kaip draugystės ženklą Kinija jas Vokietijai patiki dabar.  

„Labai malonu jus čia priimti, kai pasaulyje neramūs laikai. Kinija ir Vokietija gali prisidėti mažinant neramumus“, – teigė kanclerė A. Merkel.

AFP/Scanpix nuotr.

Trečiadienį Kinija taip pat atsižvelgė į Vokietijos raginimą ir leido vokiečių bei kitiems Vakarų medikams Kinijoje gydyti kepenų vėžiu sergantį komunistinės valdžios kritiką Liu Xiaobo. 2010-aisiais jis gavo literatūros Nobelio premiją. Kinų valdžios kritikas jau beveik dešimtmetį yra politinis kalinys, bet vasarą pablogėjus būklei perkeltas į ligoninę. Artimieji siekia, kad rašytoją Kinija išleistų gydytis į užsienį.

Daugiau apie tai – Algirdo Acaus reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.