Pasaulyje

2017.07.05 14:03

Vatikaną sudrebino policijos reidas dvasininko bute: nutraukė gėjų orgiją

15min.lt 2017.07.05 14:03

Tik dabar pranešta, kad Vatikano žandarmerija praėjusį mėnesį vieno dvasininko bute užtiko orgijoje besilinksminančius ir narkotikus vartojančius gėjus. Kaip skelbia „Il Fatto Quotidiano“, bute gyvena Popiežiškosios įstatyminių tekstų aiškinimo tarybos vadovo, kardinolo Francesco Coccopalmerio sekretorius.

Butas, kuriame vyko orgija, yra buvusiuose Tikėjimo doktrinos kongregacijos rūmuose – visai netoli Vatikano miesto.

Rūmuose ketvirtį amžiaus dirbo tuometis kardinolas Josephas Ratzingeris, kuris vėliau buvo paskirtas popiežiumi.

Tikėjimo doktrinos kongregacijos rūmai, „Twitter“ nuotr.

Pranešama, kad kaimynystėje gyvenančius žmones įtarimai apėmė, kai jie pradėjo vis dažniau matyti į butą įeinančius ir iš jo išeinančius asmenis. Negana to, pastarieji esą elgėsi neadekvačiai.

Iškviesta Vatikano policija, kaip skelbiama, bute rado ir kvaišalų, ir grupę vyrų, užsiimančių seksu. Dvasininkas tuomet buvo sulaikytas ir išgabentas apklausai.

„Il Fatto Quotidiano“ teigimu, sužinojęs apie orgiją, popiežius Pranciškus tiesiog įsiuto.

Artimas jo patarėjas kardinolas F. Coccopalmerio jau buvo rekomendavęs paaukštinti savo sekretorių į vyskupus, tačiau pontifikas dabar tokių planų esą atsisakė. Į pensiją gali būti išsiųstas ir pats kardinolas.

Be to, į skandalą įsipainiojęs dvasininkas neva buvo slapta išvežtas į ligoninę Romoje, kur buvo gydomas nuo narkotikų perdozavimo. Dar kažkiek laiko kunigas praleido vienuolyne – savotiškoje reabilitacijos klinikoje.

Iš Vatikano jis buvo išvežtas specialiu automobiliu – kad nesulauktų Italijos policijos dėmesio.

Šis incidentas, kaip svarstoma Italijos spaudoje, galbūt net nestebina, mat Vatikaną jau kuris laikas purto skandalai. Pranciškus popiežiaus pareigas eina ketvirtus metus.

Kritikai atkreipia dėmesį į ne itin vykusius pontifiko pasirinkimus į padėjėjus.

Antai kardinolas George`as Pellas, paskirtas išvalyti drumzlinus Vatikano finansus, laikinai paliko postą, kad galėtų gintis nuo kaltinimų dėl seksualinio išnaudojimo Australijoje.