Pasaulyje

2017.07.05 15:43

JAV skelbia apie „griežtesnes priemones“ Pchenjanui

ELTA 2017.07.05 15:43

Praėjus dienai po Šiaurės Korėjos atlikto balistinės tarpžemyninės raketos bandymo Jungtinės Valstijos paskelbė apie „griežtesnes priemones“ Pchenjanui. Kaip įspėjimą diktatoriui Kim Jong-Unui amerikiečių ir Pietų Korėjos kariškiai surengė bendras raketų pratybas. JAV vyriausybė taip pat pareikalavo trečiadienį sušaukti skubų Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdį, informuoja agentūra dpa.

JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas, kaip prieš tai ir prezidentas Donaldas Trumpas, griežtai pasmerkė raketos bandymą. Tai „nauja grėsmės eskalacija“ Jungtinėms Valstijoms, jų sąjungininkėms ir partnerėms bei regionui ir visam pasauliui, pabrėžė JAV diplomatijos vadovas. JAV, pasak jo, imsis „griežtesnių priemonių, kad patrauktų Šiaurės Korėją atsakomybėn“.

Dar vienu „įžūliu“ JT sankcijų pažeidimu ir „pavojinga eskalacija“ bandymą pavadino ir JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas.

Per bendras raketų pratybas JAV ir Pietų Korėja pademonstravo savo „tikslią šaudymo galią“, – sakoma JAV kariuomenės pareiškime. Per pratybas buvo naudojama amerikiečių pajėgų taktinė raketų sistema bei Pietų Korėjos „Hyunmoo-II-System“. Raketos į jūrą nukrito prie Pietų Korėjos rytinės pakrantės. JAV kariuomenė, paskelbusi manevrų vaizdo įrašą, kalbėjo apie atsaką į „destabilizuojantį ir neteisėtą“ Šiaurės Korėjos elgesį.

JAV pradžioje abejojo, kad Šiaurės Korėja atliko balistinės tarpžemyninės raketos bandymą ir kalbėjo apie išbandytą vidutinio nuotolio raketą. Tačiau R. Tillersonas patvirtino Šiaurės Korėjos duomenis apie įvykdytą tarpžemyninės raketos bandymą.