Pasaulyje

2017.07.05 17:23

D. Trumpas vyksta į Lenkiją, kur susisitiks su Baltijos, Centrinės Europos ir Balkanų šalių vadovais

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.07.05 17:23

Trečiadienį į Lenkiją atvyks Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas. Jis ketvirtadienį dalyvaus 12-os Baltijos, Centrinės Europos ir Balkanų šalių valstybių vadovų susitikime, į kurį vyksta ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.    

Tai bus pirmas Jungtinių Valstijų prezidento D. Trumpo vizitas į Varšuvą ir pirmas susitikimas su „Trijų jūrų“ iniciatyvai priklausančių šalių lyderiais.

Vėliau D. Trumpas skris į Hamburgą, kur dalyvaus G-20 forume ir pirmą kartą susitiks su Rusijos prezidentu. Vizito į Varšuvą išvakarėse Lenkijos valdžia pabrėžė, kad dėl agresyvios Rusijos politikos susirūpinusioms šio regiono šalims labiau rūpi ne D. Trumpo užtikrinimai dėl NATO sutarčių vykdymo, o tai, kad Jungtinės Valstijos pagaliau dislokavo pajėgas Lenkijoje ir ėmėsi realių pratybų, pavyzdžiui, skirtų Suvalkų koridoriui ginti.

Pagrindiniu D. Trumpo vizito Varšuvoje įvykiu turėtų tapti ketvirtadienį po pietų planuojama kalba Krasinskio aikštėje priešais paminklą 1944-ųjų Varšuvos sukilimo dalyviams atminti. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.