Pasaulyje

2017.07.04 23:46

JAV švenčia Nepriklausomybės dieną

BNS2017.07.04 23:46

Ketvirtadienį amerikiečiai švenčia 241-ąsias savo šalies nepriklausomybės metines su didžiuliais fejerverkais, paradais ir dešrainių valgymo konkursais.

Linksmybės tęsiasi nuo šventiškų beisbolo rungtynių Londone iki pikniko Baltuosiuose rūmuose.

Nepaisant visos pompastikos ir iškilmių, liepos 4-oji Amerikoje švenčiama gyventojams esant susiskaldžiusiems dėl šalies ateities krypties po pernai įvykusių JAV prezidento rinkimų ir politinių susirėmimų imigracijos, sveikatos apsaugos ir kitais klausimais.

Nepriklausomybės diena švenčiama pareigūnams siekiant pasirūpinti žmonių saugumu.

Niujorke tūkstančiai žmonių turėtų stebėti kasmetinį fejerverkų šou ir Jennifer Lopez, Sheryl Crow, Brado Paisley bei kitų atlikėjų koncertą. Šventė bus transliuojama per „NBC“ televiziją.

Didžiuliai fejerverkai taip pat vyks Čikagoje ir Bostone.

Reuters/Scanpix nuotr.

Tuo metu prezidentas Donaldas Trumpas ir pirmoji šalies ponia Melania Trump Nepriklausomybės dienos proga Baltuosiuose rūmuose organizuoja pikniką.

Vašingtone taip pat griaudės fejerverkai, juos transliuos „PBS“. Šventėje taip pat gros grupės „The Beach Boys“, „The Four Tops“, atlikėjai Kellie Pickler ir Trace'as Adkinsas.

Šios dienos proga daugiau nei 65-iose ceremonijose prisieks 15 tūkst. naujų JAV piliečių. 

Savo ruožtu dešrainių valgymo rekordininkas Joey Chestnutas rengiasi apginti savo titulą rungtynėse Konio saloje. Čia jis susigrums su revanšo siekiančiu Mattu Stonie.

O Niujorke, užkandinėje „Nathan's Famous“ Miki Sudo ketvirtą kartą iš eilės laimėjo dešrainių valgymo moterų konkursą. Ji per dešimt minučių suvalgė 41 dešrainį ir nugalėjo Michelle Lesco, suvalgiusią 32 dešrainius.

AFP/Scanpix nuotr.

Niujorko policija planuoja dislokuoti šimtą technikos vienetų sankryžoms užblokuoti ir 20 smėlio pripildytų sunkvežimių, kad šie įtvirtintų fejerverkų stebėjimo vietas.

Sunkiai ginkluotos antiteroristinės pajėgos įsiterps tarp šventės stebėtojų. Pareigūnai su savimi turės nešiojamus radiacijos aptikimo prietaisus ir bombas užuodžiančius šunis. Policininkai taip pat bus dislokuoti ant stogų, kad stebėtų padėtį.

Bostono policija renginiuose taip pat planuoja dislokuoti sunkvežimius ir kitą sunkiąją techniką. Tiek Niujorko, tiek Bostono policija nurodė, kad informacijos apie galimas grėsmės neturi.

Nedidelės JAV vėliavėlės bus padėtos netoli 3 tūkst. vardų, užrašytų ant Rugsėjo 11-osios memorialo Niujorke.