Pasaulyje

2017.07.04 20:30

Prieš G-20 susitikimą Hamburge policija konfiskavo lazdas, peilius ir degius įtaisus

15min.lt 2017.07.04 20:30

Vokietijos policija prieš artėjantį G-20 susitikimą penktadienį ir šeštadienį Hamburge konfiskavo peilių, beisbolo lazdų ir, įtariama, degių įtaisų, kurie buvo skirti antikapitalistų riaušėms savaitgalį, skelbia naujienų agentūra „Reuters“.

Valdžia mano, kad per susitikimą susirinks apie 8 tūkst. agresyvių protestuotojų, aiškino vidaus reikalų ministras Thomas de Maiziere. Didžiojo 20-uko susitikimo metu budės apie 20 tūkst. policijos pareigūnų.

„Yra įrodymų, kad susitikimo metu ketinama rengti agresyvius išpuolius“, – tikino Hamburgo policijos viršininkas Ralfas Martinas Meyeris.

Policijos pareigūnas Janas Hieberis aiškino, kad policija veikiausiai rado tik nedidelę dalį ginklų, paruoštų savaitgalio neramumams.

Policija taip pat rado lazdų, butelių ir skardinių, kurias veikiausiai ruoštasi pripildyti degiu skysčiu, taip pat talpas su neaiškiais milteliais ar chemikalais, taip pat dujokaukių.

T. de Maiziere sakė, kad taikūs protestuotojai yra laukiami, tačiau agresyvūs asmenys bus tramdomi.

„Jokie protestuotojai negali nurodyti, ar, kur ir kada pasaulio lyderiai gali susitikti Vokietijoje kanclerės Angelos Merkel kvietimu“, – sakė jis, pabrėžęs, kad susitikimo protestuotojai tikrai nenutrauks.