Pasaulyje

2017.07.04 17:30

Italija iškvietė Austrijos ambasadorių dėl migrantų pasienio kontrolės

BNS2017.07.04 17:30

Italijos užsienio reikalų ministerija antradienį iškvietė Austrijos ambasadorių, Vienai pranešus apie savo planus įvesti sienų kontrolę, siekiant užkirsti kelią migrantų judėjimui tarp šių dviejų šalių.

Pasak ministerijos, ambasadorius buvo iškviestas po „Austrijos vyriausybės pareiškimų, susijusių su kariuomenės dislokavimu prie Brenerio perėjos“ pasienyje.

Austrijos gynybos ministras sako, kad jo šalis „labai greitai“ įves patikrinimus ir dislokuos karius Italijos pasienyje, jeigu migrantų srautas per Viduržemio jūrą nesumažės.

„Aš tikiuosi, kad labai greitai bus aktyvuota pasienio kontrolė ir paprašyta kariškių pagalbos“, – sakė pirmadienį Hansas Peteris Doskozilis dienraščio „Krone“ interneto svetainei.

Pasak jo, tai „neišvengiama, jeigu (migrantų) srautas į Italiją nesumažės“.

Šį savaitgalį į pasienio rajoną buvo išsiųsti keturi šarvuočiai, misijai pasiruošę 750 karių, pranešė dienraštis.

2015 metais Austrija buvo įvedusi pasienio kontrolę savo rytiniame Vengrijos pasienyje ir ėmėsi kai kurių fizinių migrantų sustabdymo priemonių, statyti užtvaras Italijos pasienyje, taip pat ir prie garsiosios Brenerio perėjos.

Šiemet Italiją jūrų keliais pasiekė daugiau nei 85 tūkst. migrantų, praneša Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra. Dar daugiau nei 2 tūkst. jų žuvo arba dingo, mėgindami pasiekti Europą.

Centro kairiųjų pažiūrų H. P. Doskozilio pareiškimas nuskambėjo artėjant spalio mėnesio pirmalaikiams rinkimams, kuriuose, manoma, turėtų neblogai pasirodyti ultradešinieji, – jie net gali tapti didžiausiu bloku parlamente.