Naujienų srautas

Pasaulyje2017.07.03 18:02

Lenkija nori D. Trumpo pažadų saugoti ją nuo Rusijos grėsmės

BNS 2017.07.03 18:02

Lenkijos vyriausybė norėtų, kad šią savaitę šalyje viešėsiantis JAV prezidentas Donaldas Trumpas suteiktų garantijų, jog NATO kariai Lenkijoje liks tol, kol Rusija kels grėsmę regiono saugumui, pirmadienį pareiškė šalies užsienio reikalų ministras.

Užsukęs Varšuvon D. Trumpas turėtų pasakyti kalbą. Tiesiai iš Lenkijos JAV vadovas vyks į G-20 viršūnių susitikimą Vokietijoje, kur susitiks su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Lenkija kartu su kitomis buvusio komunistinio bloko, kadaise vadovauto iš Maskvos, šalimis yra susirūpinusios dėl savo saugumo, suaktyvėjus Rusijos karinėms pajėgoms šalia rytinių NATO sienų.

Lenkijos užsienio reikalų ministras Witoldas Waszczykowskis žurnalistams sakė, kad Lenkija norėtų išgirsti D. Turmpo garantijas, jog neseniai rotacine tvarka regione dislokuoti tūkstančiai NATO ir JAV karių iš jo nepasitrauks.

„Mes norėtumėme išgirsti, kad kol bus grėsmė, mus palaikys JAV ir NATO pajėgos“, – sakė W. Waszczykowskis.

Ministras sakė mažiau nerimaujantis dėl to, kad D. Trumpas iš pažiūros nenori patvirtinti JAV įsipareigojimų laikytis NATO sutarties 5-ojo straipsnio, kuriame apibrėžtas karinio bloko kolektyvinės gynybos principas, numatantis, kad vienos ar kelių NATO valstybių užpuolimas laikomas visų Aljanso narių užpuolimu. Birželio 9 dieną vykusioje spaudos konferencijoje prezidentas vis tik patvirtino, kad JAV laikysis šio straipsnio.

„Mane labiau domina 5 tūkst. JAV karių nei retoriškas kas mėnesį (kartojamas) patikinimas dėl 5-ojo straipsnio“, – sakė ministras, pavadindamas nerimą dėl šio straipsnio „dirbtinai sukurta problema“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi