Pasaulyje

2017.07.03 16:34

G-20 susitikimo išvakarėse numatomas D. Trumpo ir A. Merkel susitikimas

ELTA 2017.07.03 16:34

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel ketvirtadienį, Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimo išvakarėse, planuoja susitikti Hamburge, informavo A. Merkel atstovas, kuriuo remiasi naujienų agentūra AFP.

„Išties prieš G-20 viršūnių susitikimą yra numatytas ir (A. Merkel) susitikimas su JAV prezidentu. Tikėtina, kad jis įvyks ketvirtadienį pavakariais“, – pirmadienį trumpos spaudos konferencijos metu sakė A. Merkel atstovas Steffenas Seibertas.

Manoma, kad transatlantiniai skirtumai klimato kaitos, prekybos, pabėgėlių ir kitais klausimais liepos 7–8 dienomis vyksiančiame didžiausių industrializuotų ir augančių pasaulio ekonomikų lyderių susitikime turėtų būti ypač ryškūs.

Praėjusią savaitę A. Merkel žadėjo per susitikimą su D. Trumpu ginti savo ir Europos poziciją klimato apsaugos ir atvirų rinkų klausimais. Tą daryti gali prireikti, nes D. Trumpas neseniai paskelbė, kad JAV pasitrauks iš Paryžiaus klimato kaitos susitarimo. Be to, jis propaguoja protekcionistinę politiką, kurios šūkis – „Pirmiausia – Amerika“.

Praėjusį ketvirtadienį A. Merkel tvirtino, kad skirtumai yra akivaizdūs ir būtų nesąžininga tai slėpti. To ji teigė neketinanti daryti.

Be kita ko, Vokietijos kanclerė pareiškė, kad JAV pasitraukimas iš 2015-ųjų Paryžiaus klimato kaitos susitarimo Europai suteikė kaip niekad daug ryžto siekti, kad šis susitarimas būtų sėkmingas.

Vokietijos uostamiestyje Hamburge vyksiantį aukščiausiojo lygio susitikimą, kuriame, be kitų pasaulio lyderių, dalyvaus ir Kinijos prezidentas Xi Jinpingas, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Turkijos vadovas Recepas Tayyipas Erdoganas, saugumą užtikrins 20 tūkst. policijos pareigūnų.

Prieš susitikimą ir jo metu numatyta per 30 įvairių protestų.