Pasaulyje

2017.07.03 11:12

S. Lavrovas pripažino, kad Rusija dalyvauja „konflikte“ Donbase

DELFI.lt 2017.07.03 11:12

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, kalbėdamas apie Rusijos reikalus, panaudojo žodžių junginį „įsitraukėme į konfliktą Donbase“, praneša news.liga.net.

Rusijos užsienio reikalų ministras S. Lavrovas pripažino, kad dažnai girdi kritiką dėl Rusijos įsikišimo į „konfliktą“ Donbase ir Sirijoje.

Tai jis pareiškė kalbėdamas 2017 metų birželio 30 dieną Maskvoje vykusiame antrame tarptautiniame mokslininkų ir ekspertų forume. Jo pasisakymo stenograma publikuota Rusijos Užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje.

Paklaustas, ar jam neatrodo, kad visoje eilėje tarptautinių klausimų Rusija „žaidžia ne savo lygoje“, S. Lavrovas atsakė: „Viskas priklauso nuo to, kas žiūri į vieną ar kitą situaciją. Nežinau, ar politologų bendruomenėje suvokiama, kad mes „žaidžiame ne savo lygoje“. Skaičiau ir iki šiol girdžiu kritiką apie tai, kad mes veltui įsitraukėme į konfliktą Donbase, į Sirijos konfliktą“.

S. Lavrovas taip pat pripažino, kad nuo JAV ir Rusijos santykių priklauso strateginio stabilumo užtikrinimas.

„Ypatinga reikšmė šiandieniniame pasaulyje tenka santykiams tarp Rusijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų, nuo kurių priklauso daugelio tarptautinių problemų – nuo strateginio stabilumo užtikrinimo iki regioninių krizių sureguliavimo – sprendimas“, – pridūrė S. Lavrovas.

JAV žurnalistė Julia Davis po S. Lavrovo pareiškimo savo „Twitter“ paskyroje parašė: „Tektoninis poslinkis: Rusijos Lavrovas pripažįsta, kad Rusija kariauja su Ukraina Donbase“.

Lavrovo pasisakymas mid.ru svetainėje